POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Nieustanny rozwój krępickiego zakładu Schumacher Packaging

Schumacher Packaging -nieustanny rozwój fot.: mpr

Grupa Schumacher Packaging jest znana na rynku europejskim jako jeden z największych producentów opakowań z tektury falistej. 

Mimo trudnej sytuacji na świecie spowodowanej pandemią, firma nie przestaje się rozwijać, na co dowodem są liczne inwestycje przeprowadzane w naszych zakładach, między innymi tym w Krępicach.

Oddział Schumacher Packaging działa w podwrocławskich Krępicach już od ponad 20 lat. Od tego czasu zakład był sukcesywnie rozbudowywany – w roku 2004, 2008 oraz na przełomie lat 2015 i 2016. W efekcie tej ostatniej rozbudowy powstał w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania, obejmujący 21 000 miejsc paletowych. Jego wybudowanie pozwoliło na zapewnienie wyprodukowanym opakowaniom optymalnych warunków przechowywania i umożliwiło bezproblemowe kontrolowanie stanu ilościowego i jakościowego wytworzonych towarów.

Ze względu na wciąż postępujący projekt automatyzacji hali produkcyjnej konieczne było wygospodarowanie nowej, większej przestrzeni. W tym celu w roku 2020 na terenie zakładu rozpoczęły się prace nad czwartą już przebudową. Od lutego do września trwała budowa magazynu wyrobu gotowego oraz budynku działu logistyki wraz z nowym biurem dla działu technicznego. W październiku rozpoczęła się budowa hali magazynu papieru, której zakończenie planowane jest na wiosnę tego roku. W międzyczasie powstały zbiorniki i pompownia przeciwpożarowa, a także nowoczesna portiernia. Łącznie, inwestycja zapewni dodatkowe 10 000m2 powierzchni użytkowej i magazynowej. Dzięki wprowadzonym usprawnieniom proces produkcyjny może odbywać się bezpieczniej, szybciej i bardziej dynamicznie, co niesie za sobą realne korzyści dla naszych klientów. Rozbudowa zapewniła też znaczne polepszenie warunków i bezpieczeństwa pracy w naszym zakładzie.

Pod koniec roku w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku zdecydowaliśmy się też na inwestycję w naszą flotę samochodów ciężarowych i zakup 15 nowych ciągników siodłowych Mercedes Actros. Jednocześnie wymienione zostały te najstarsze i najbardziej wyeksploatowane pojazdy. Posiadanie własnej floty transportowej to istotny element naszego łańcucha dostaw - zapewnia wyjątkową elastyczność oraz terminowość w realizacji dostaw do klientów. Nowe pojazdy wyposażone są w szereg udogodnień, systemów wspomagających oraz nowoczesnych rozwiązań. Oznacza to wyższy komfort użytkowania oraz zwiększone bezpieczeństwo dla naszych kierowców, którym zapewnić chcieliśmy jak najlepsze warunki pracy.

W 2020 przystąpiliśmy również do projektu unijnego, którego celem jest wdrożenie  do produkcji pro-ekologicznej linii produktowej innowacyjnych opakowań dla branży RTV i AGD. Dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej pozwoliło nam na zakup specjalistycznego sprzętu umożliwiającego  przeprowadzenie kompleksowych prac badawczo-rozwojowych oraz uruchomienie nowej linii technologicznej i próby seryjnej produkcji. Nowa maszyna stanie w kępickiej fabryce już tego lata. Projekt ten jest ogromną szansą oraz powodem do dumy dla naszego zakładu.

Rok 2020 mimo pandemii niewątpliwie był dla nas czasem rozwoju. Dzięki naszym wartościom stale zmienialiśmy się na lepsze dla klientów, kierując się jednocześnie dobrem pracowników, lokalnej społeczności oraz otaczającego nas środowiska. Nasz zakład oraz załoga wciąż się powiększa, a liczne inwestycje świadczą o istotnej pozycji na rynku i w całej w grupie Schumacher Packaging.

Zachęcamy do aktywnego śledzenia naszych profili  w  mediach społecznościowych,  gdzie  na  bieżąco informujemy o nowych inwestycjach oraz aktualnościach z życia firmy:

LinkedIn: www.linkedin.com/company/schumacher-packaging-polska/

Facebook: www.facebook.com/SchumacherPackagingPolska/

Instagram: www.instagram.com/SchumacherPackagingPolska

artykuł sponsorowany

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA