POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Transport seniorów i niepełnosprawnych na szczepienia przeciw covid-19 w Środzie Śląskiej

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Również UMiG w Środzie Śląskiej uruchamia telefon kontaktowy, dedykowany osobom niepełnosprawnym i seniorom, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień.

Od piątku, 15 stycznia Gmina Środa Śląska uruchamia specjalny telefoniczny numer kontaktowy dla mieszkańców, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień zlokalizowanego w Środzie Śląskiej przy ul. Mostowej 19 (Przychodnia Elmed).
Numer telefonu kontaktowy ws. transportu 71 39 60 738
Jest to numer kontaktowy do Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, który będzie aktywny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:00.
***Dodatkowy, uzupełniający numer kontaktowy: 609 674 798 (aktywny w przypadku braku możliwości dodzwonienia się na numer stacjonarny).
Dowozem i odwozem zajmą się m.in. strażnicy miejscy, pracownik Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej oraz strażacy ochotnicy z gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.
❗Warto podkreślić, że z tej bezpłatnej formy wsparcia mogą skorzystać wyłącznie ci mieszkańcy miasta i gminy Środa Śląska, którzy z uwagi na stan zdrowia lub inne istotne przeciwskazania, nie mogą samodzielnie lub z pomocą rodziny/sąsiadów itp. dotrzeć do wyznaczonego punktu szczepień.
W przypadku niepełnosprawnych ze wsparcia mogą skorzystać mieszkańcy posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami.
Oczywiście z takiego transportu mogą skorzystać tylko te osoby, które zostały zarejestrowane do szczepienia i mają już wyznaczoną wizytę w średzkim punkcie szczepień. Podczas telefonicznego zgłoszenia należy dokładnie i precyzyjnie opisać swoją sytuację, co pozwoli na dobranie odpowiedniego środka transportu.
➡️ Osoby, które chcą skorzystać z takiej pomocy prosimy o telefoniczne zgłoszenie takiej potrzeby niezwłocznie po otrzymaniu informacji o wyznaczeniu wizyty w punkcie szczepień. Jest to bardzo ważne dla odpowiedniego zaplanowania i zorganizowania transportu.
Przy okazji przypominamy, że mieszkańcy Gminy Środa Śląska, mający trudności z samodzielnym poruszaniem się lub korzystający z wózków, mogą bez większego problemu skorzystać z busów Średzkiej Komunikacji Publicznej. Pojazdy obsługujące linie podmiejskie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kierowca umożliwi każdemu pasażerowi wejście do pojazdu za pomocą specjalnego pomostu i pomoże w bezpiecznym opuszczeniu busa.
Transport seniorów i niepełnosprawnych zapewniony przez Gminę Środa Śląska jest bezpłatny, a akcja ma ułatwić naszym mieszkańcom sprawne i szybkie dotarcie do punktu szczepień i tym samym przyczynić się do zwiększenia liczby zaszczepionych.

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Transport seniorów i niepełnosprawnych na szczepienia przeciw covid-19 w Środzie Śląskiej

  2021-01-15 16:28:33

  gość: ~Heniek

  Za cholerę nie dodzwonisz się do Elmedu.

 • 2021-01-15 16:29:38

  gość: ~Heniek

  ostatnio dodany post

  Za cholerę nie dodzwonisz się do Elmedu. Od rana zajęty przez cały dzień.

REKLAMA