POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Porównujemy wysokość opłat za śmieci w powiecie średzkim. Mieszkańcy gminy Udanin płacą najwięcej

Aktualne stawki za śmieci w powiecie średzkim fot.: pixabay.com

Od 1 stycznia 2020 r. wprowadzono obowiązek segregacji odpadów na terenie całego kraju. Sprawdziliśmy jak wyglądają stawki za gospodarowanie odpadami w powiecie.

Gmina Kostomłoty

W gminie Kostomłoty stawka opłaty śmieciowej wynosi 27 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość. W przypadku, gdy właściciele nieruchomości nie wypełniają obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny lub źle segregują odpady, stawka opłaty podwyższonej wynosić będzie 54 zł od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość.

Gmina Malczyce

W malczyckiej gminie radni podjęli uchwałę ustalającą wysokość opłaty śmieciowej 4 sirpnia 2020 roku na 23 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość. W przypadku, gdy właściciele nieruchomości nie wypełniają obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny lub źle segregują odpady, stawka opłaty podwyższonej wynosić będzie 46 zł od osoby.

Gmina Miękinia

W miękińskiej gminie już rok temu, bo 1 stycznia 2020 r.  zmieniła się stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i aktualnie wynosi 24 zł miesięcznie za każdą osobę zamieszkującą nieruchomość. W przypadku nie wypełniania obowiązku segregacji opłata ta wzrasta aż do 72 zł.

Gmina Środa Śląska

Aktualna stawka miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami wynosi 27 zł za osobę zamieszkująca nieruchomość. W przypadku braku segregacji lub złej segregacji stawka opłaty podwyższonej wysokość będzie 54 zł miesięcznie za osobę. 

Gmina Udanin

Od marca 2020 roku stawka miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami wynosi 28 zł za każdą osobę zamieszkującą nieruchomość. W przypadku braku segregacji lub złej segregacji stawka opłaty podwyższonej wysokość będzie 48 zł miesięcznie za każdą osobę. 

Zniżki za kompostownik

Mieszkańcy deklarujący posiadanie kompostownika, na którym utylizują odpady biodegradowalne mogą liczyć na nieznaczne zmniejszenie stawki. W gminie Malczyce, Środa Śląska i Udanin to kwota 1 zł, a w gminie Kostomłoty 2 zł.

echo

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA