POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Dzielnicowi sprawdzają miejsca gromadzenia się bezdomnych

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Zima to wymagający czas szczególnie dla osób pozostających w trudnej sytuacji życiowej, osób bezdomnych, narażonych na negatywny wpływ warunków atmosferycznych.

Brak schronienia lub przebywanie w pomieszczeniach w ogóle do tego nie przystosowanych, bez ogrzewania, a także znajdowanie się pod wpływem alkoholu na wolnym powietrzu stanowią w okresie niskich temperatur zagrożenie dla życia o zdrowia. Dlatego średzcy policjanci pilnują, aby pomoc przyszła na czas.

Bardzo niskie temperatury, które od kilku dni utrzymywały się na Dolnym Śląsku to realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, które często mieszkają w pustostanach, altanach ogrodowych bądź lokalach pozbawionych ogrzewania. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci prowadzą przez całą zimę wzmożone działania, podczas których kontrolują wszelkie te miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać bądź gromadzić się. Oczywiście w obliczu tak niskich temperatur, z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach, mundurowi intensyfikują swoje działania, aby dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób potrzebujących.

Dzielnicowi sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Akcja ma charakter pomocowy i ma na celu udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur, a także udzielanie wszelkiej pomocy. Są jednocześnie w stałym kontakcie z gminnymi ośrodkami pomocy społecznej, aby odpowiednie instytucje podejmowały działania w granicach posiadanych kompetencji.

Szczególną uwagę mundurowi zwracają na osoby poruszające się samotnie, siedzące na ławkach w parkach czy na przystankach, często znajdując się pod wpływem alkoholu, który zmniejsza odczuwanie zimna, co w konsekwencji prowadzi do szybkiego wychłodzenia organizmu i śmierci.

Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o informowanie policjantów o każdej osobie wymagającej w okresie zimowym pomocy. Nasze wspólne działania mogą uratować komuś życie. Interwencje zgłaszać można w każdej jednostce Policji, bądź poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, a także przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA