POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Gmina Malczyce - Pierwsze umowy dotacji na działania rewitalizacyjne podpisane

Podpisanie umowy w Urzędzie Gminy Malczyce fot.: mpr

Samorząd gminny przeznaczył na ten cel w budżecie gminy 100.000 zł.

20 stycznia w Urzędzie Gminy Malczyce podpisano pierwsze umowy o udzielenie dotacji na przeprowadzenie robót budowlanych polegających na remoncie lub przebudowie oraz prac konserwatorskich i prac restauratorskich w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji gminy Malczyce.

Jako pierwsze, działania rewitalizacyjne, zrealizują dwie wspólnoty mieszkaniowe: ul. Dworcowa 10 i ul. Mazurowicka 14. Obydwie zaplanowały przeprowadzenie robót budowlanych polegających na remoncie dachu. Wspólnoty w ramach naboru przygotowały wnioski o udzielenie dotacji oraz uzyskały wymagane przepisami prawa wszystkie uzgodnienia i pozwolenia.

- Bardzo się cieszę, że dzięki przyznanym dotacjom wspólnymi siłami samorządu gminnego i mieszkańców będziemy kształtować otaczającą nas przestrzeń – komentuje Wójt Gminy Malczyce Piotr Frankowski. - Gratuluję mieszkańcom przede wszystkim tych dwóch malczyckich wspólnot, zaangażowania, wysiłku i wytrwałości w całym procesie ubiegania się o dotacje - dodaje wójt.

Gmina Malczyce

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Gmina Malczyce - Pierwsze umowy dotacji na działania rewitalizacyjne podpisane

    2021-01-22 23:41:30

    gość: ~do wójta

    ostatnio dodany post

    A te roboty będzie wykonywać zaprzyjaźniona firma?

REKLAMA