POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Płonie dom jednorodzinny w Malczycach. Są poszkodowane osoby

Pożar domu jednorodzinnego w Malczycach fot.: echo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Do tragedii doszło w Malczycach na ulicy Mazurowickiej. Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej, policja i karetka pogotowia ratunkowego.

Pożar w budynku jednorodzinnym gasi kilka zastępów straży pożarnej m.in. zastęp z Legnicy z wysięgnikiem. Akcja gaśnicza wciąż trwa. Na miejscu jest także karetka pogotowia ratunkowego i udzielana jest pierwsza pomoc. Prawdopodobnie do zdarzenia doszło przez zwarcie instalacji elektrycznej. W wyniku pożaru poszkodowane zostały trzy osoby, które zostały przetransportowane do szpitala.

W wyniku pożaru rodzina, która mieszkała w budynku, została bez dachu nad głową. Gmina Malczyce włączyła się w pomoc poszkodowanym i w tej chwili szukany jest dla nich lokal zastępczy. Wsparcie okazuje także sołectwo Malczyce. - Drodzy Mieszkańcy Gminy Malczyce zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc dla rodziny poszkodowanej w pożarze domu jednorodzinnego. Tragedia rozegrała się dziś. Rodzina pozostała bez niezbędnych do życia rzeczy. Potrzebne na dziś są: odzież i obuwie (dla kobiety i mężczyzny), koce, pościel, ręczniki, środki czystości, żywność. W razie pytań proszę dzwonić pod numer tel. 722 039 684 - informują przedstawiciele sołectwa na swoim profilu na portalu społecznościowym.

Potrzebne rzeczy można przynieść w sobotę 23 stycznia do siedziby Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej od godz. 9 do 16. - Możecie zostawić paczki na portierni, a my przekażemy je Rodzinie - zapewniają przedstawiciele CeKA.

echo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Płonie dom jednorodzinny w Malczycach. Są poszkodowane osoby

  2021-01-22 22:07:50

  gość: ~Nnnn

  Przeciez jest centrum w srodzie swiezo otwarcie rte alternatywne

 • 2021-01-22 22:09:56

  gość: ~Gggh

  To gmina malczyce ku. Rwa nic niema dla ludzi w razie w wojt i ta banda zlodzieji

 • 2021-01-22 22:15:35

  gość: ~Fggggg

  ostatnio dodany post

  To jest banda gmina sie sie zamknela dla ludzi aby do wyborow pogonimy tych nierobow

REKLAMA