POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

MLKS Polonia Środa Śląska z dotacją od Urzędu Miejskiego

Podpisanie umowy na dotacje z przedstawicielami MLKS Polonia Środa Śląska fot.: mpr

Na początku stycznia w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej Burmistrz Adam Ruciński podpisał umowy na dotacje z przedstawicielami MLKS Polonia Środa Śląska.

Środki te będą przeznaczone na realizację zadań w zakresie sportu dzieci i młodzieży w dyscyplinach, jakie rozwija klub: piłka nożna, pływanie i lekkoatletyka.
W sumie podpisano 4 umowy dotacji, osobno na każde zadanie złożone w ofertach MLKS Polonia Środa Śląska do średzkiego magistratu w grudniu ubiegłego roku. Pierwsze z zadań nosi nazwę „Pływanie to nie tylko sport, to przygoda”, a kwota gminnej dotacji na jego realizację w zakresie wsparcia sekcji pływania wynosi 43.000 zł, przy wkładzie własnym MLKS Polonia w wysokości 7.800 zł.
Drugie z zadań, tj. „Lekkoatletyka naszym sportem, Środa Śląska naszym miastem” na wsparcie sekcji lekkoatletycznej otrzymało dofinansowanie z Gminy w kwocie 19.000 zł, przy wkładzie własnym 4.780 zł.
Największą dotację średzka Polonia otrzymała na zadanie pn. „Szkolimy przyszłych reprezentantów Polski”, a kwota dotacji na jego realizację wynosi 237 000 zł, przy wkładzie własnym 75.050 zł. Środki te będą przeznaczone na szkolenia całoroczne grup piłkarskich dzieci i młodzieży: Skrzatów, Żaków, Orlików, Młodzików, Trampkarzy oraz Juniorów.
Ostatnie z dotowanych przez Gminę zadań dotyczy żeńskiej sekcji piłki nożnej średzkiego klubu MLKS Polonia. To zadanie pn. „Średzkie Skarby” otrzymało wsparcie gminy w kwocie 23 000 zł przy wkładzie własnym 6.300 zł.
Łączna kwota gminnych dotacji na wszystkie zadania, które będą realizowane w 2021 roku przez Klub MLKS Polonia Środa Śląska, wynosi 322 000 zł. – Bardzo się cieszymy, że pomimo pandemii otrzymaliśmy z Gminy prawie taką samą kwotę dotacji jak w poprzednim roku – mówi Mariusz Kargol, prezes MLKS Polonia Środa Śląska. – Otrzymane środki wykorzystamy oczywiście zgodnie z zasadami określonymi w umowach, m.in. na organizację rozgrywek i szkolenie dzieci i młodzieży. W planach mamy w tym roku także wyjazd na obóz dofinansowany przez Gminę, co uzgadnialiśmy z Burmistrzem jako opcję jeszcze w połowie ubiegłego roku – dodaje prezes Mariusz Kargol.
Po podpisaniu umów przedstawiciele Klubu MLKS Polonia złożyli na ręce Burmistrza Adama Rucińskiego podziękowanie dla Gminy Środa Śląska za wyjątkowe wsparcie Klubu w 2020 roku, wręczyli także włodarzowi kalendarz klubu.

mpr

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • MLKS Polonia Środa Śląska z dotacją od Urzędu Miejskiego

  2021-01-25 16:24:02

  gość: ~Średzianin

  Ile????? No to sie pożyje w klubie...

 • 2021-01-26 07:45:56

  gość: ~Kostek

  Ogromna dotacja, wspaniałe obiekty sportowe tylko brak tego najważniejszego, bo to jest zwykły zakład pracy, którego prezes jest co tydzień w gazecie.

 • 2021-01-26 09:15:51

  gość: ~Kibic

  Pieniądze są, obiekty są, wyników brak
  Coś jest nie tak
  A np wioska Brzezina blisko miasta Środy ma IV ligę

 • 2021-01-27 20:16:33

  gość: ~Weteran

  @~Kibic
  To jest proste . Gość był trenerem , wyników zero , został prezesem.

 • 2021-01-27 20:01:40

  gość: ~Ewelina

  Dotacje Polonia dostała , a składki podniosła dzieciom rocznie o 380 zł.
  Natworzyli stanowisk na premię muszą zarobić . Drużyny spadają lub na dnie. Brawo.

 • 2021-03-09 01:55:19

  gość: ~ciekawski

  ostatnio dodany post

  "Największą dotację średzka Polonia otrzymała na zadanie pn. „Szkolimy przyszłych reprezentantów Polski”, a kwota dotacji na jego realizację wynosi 237 000 zł, przy wkładzie własnym 75.050 zł. Środki te będą przeznaczone na szkolenia całoroczne grup piłkarskich dzieci i młodzieży: Skrzatów, Żaków, Orlików, Młodzików, Trampkarzy oraz Juniorów". - to seniorzy nic nie dostali?

REKLAMA