POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wymiana źródeł ciepła w gminie Malczyce – podpisano umowy z wszystkimi grantobiorcami

Wymiana źródeł ciepła w gminie Malczyce fot.: mpr

Zakończono właśnie I rundę projektu. Wiadomo również, że pod koniec lutego ruszy II runda naboru.

W związku z realizacją projektu grantowego pn. „Poprawa jakości powietrza poprzez modernizację systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych w gminach powiatu oławskiego, strzelińskiego i średzkiego” kolejnym etapem po przeprowadzonej procedurze oceny formalnej oraz pozytywnym zaopiniowaniu złożonych przez mieszkańców gminy Malczyce wniosków o udzielenie grantu, było podpisanie umów z mieszkańcami na wyminę źródeł ciepła. Do 15 stycznia zawarto umowy ze wszystkimi 28 grantobiorcami.

Każdy z właścicieli nieruchomości jeszcze pod koniec roku na podstawie udostępnionych w projekcie dokumentów mógł przeprowadzić zapytanie ofertowe wyłaniające wykonawcę wymiany źródła ciepła w swoim domu.

Najwięcej mieszkańców zdecydowało się wymienić swoje stare kotły węglowe na pompy ciepła oraz kotły na pelet.

Po zakończonej wymianie źródeł ciepła, grantobiorcom na podstawie złożonych wniosków zostaną zrefundowane środki do 85% kosztów kwalifikowanych w ramach wykonanych nowych instalacji grzewczych. Zwrot środków na konto grantobiorców ma nastąpić w ciągu 30 dni od zatwierdzenia zakończenia realizacji projektu.

Już wiemy, że pod koniec lutego planowana jest II runda naboru.Jeśli ktoś z Państwa zastanawia się, nad wymianą źródeł ciepła w swoim domu, to zapraszamy do przystąpienia do projektu podczas ogłoszonego drugiego naboru.

mpr

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wymiana źródeł ciepła w gminie Malczyce – podpisano umowy z wszystkimi grantobiorcami

  2021-01-26 10:31:12

  gość: ~mmmm

  ale to jest sciema napiscie ile kosztuje tona peletu i piec na pelet jake warunki musi spelnic dom jak wieksza polowa chat jest poniemiecka to komu te granty

 • 2021-01-26 14:40:37

  gość: ~Mietek

  @~mmmm
  Przed złożeniem wniosku trzeba zrobić audyt energetyczny.
  Proszę zwrócić uwagę że część tych poniemieckich budynków jest ocieplona i ma wymienioną stolarkę okienną.Ale można we wniosku równi uwzględnić te prace.

 • 2021-01-26 16:01:16

  gość: ~Grantobiorca

  @~mmmm
  Oferta jak najbardziej skierowana do mieszkańców. Uzyskałam grant i mieszkam w poniemieckiej kamienicy. Proponuje zapoznać się dokladnie z warunkami uzyskania grantu i kosztami a potem krytykować.

 • 2021-01-26 14:43:59

  gość: ~Michał

  Tona peletu ma porównywaną cenę z węglem i przy dobrej klasie pieca ma podobną wydajność. Nie mówiąc już o ekologi.

 • 2021-01-26 16:16:08

  gość: ~hhhhh

  ciebie i ciebie stac na granty a biedniejsi ludzie gminy to co

 • 2021-01-26 16:32:03

  gość: ~Mieszkaniec

  Mam dom 150 m2, poniemiecki i nie ocieplony ale z wymienionymi oknami i wełną na poddaszu. Koszt ROCZNY ogrzewania i ciepłej wody to 2000 zł.
  Ogrzewam pompą ciepła z instalacją grzejnikami stalowymi, nie muszę chodzić, palić, zadymiać i trucie sąsiadów.
  Przestańcie truć z tym węglem i drzewem.

 • 2021-02-22 12:19:35

  gość: ~Wojewoda

  ostatnio dodany post

  @~Mieszkaniec Szkoda że wcześniej nie wyłapałem tego komentarza. Niezłe bajki opowiadasz. Poniemiecki dom 150m2, bez ocieplenia na ścianach, do tego pompa ciepła z grzejnikami zamiast podłogówki (gdzie sprawność i COP lecą na łeb, na szyję).

  Taki dom rocznie potrzebuje realnie co najmniej 150kWh/m2 czyli 18000kWh ciepła na jego ogrzanie. Zakładając ze na grzejnikach nie wyciągniesz COP średnio na rok większego niż 2,5, to daje min 7200kWh prądu. Prąd W G11 to 60gr, więc do zapłaty za CO (bez CWU) 4300zł. W G12 byłoby to około 2600. Za samo CO.

REKLAMA