POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Kradli zabezpieczenia studzienek kanalizacyjnych. Mogło dojść do tragedii. Sprawcy zatrzymani

Kradli zabezpieczenia studzienek fot.: mpr

Średzcy policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży zabezpieczeń studzienek kanalizacyjnych. Mężczyźni w wieku 53 i 39 lat zdemontowali trzy wpusty drogowe żeliwne.

Skradzione mienie sprzedali następnie w punkcie skupu złomu. Swoim działaniem spowodowali straty w łącznej wysokości blisko 2 tysięcy złotych. Policjanci przedstawili mężczyznom trzy zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch średzian w związku z przywłaszczeniem mienia. Mężczyźni w ubiegłym miesiącu z terenu gminy Malczyce zdemontowali z trzech studzienek wpusty drogowe żeliwne. Skradzione mienie sprzedali następnie w punkcie skupu złomu.

Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Przedstawili zatrzymanym łącznie trzy zarzuty. 39-latek odpowie za jeden czyn, natomiast 53-latek za trzy kradzieże, w tym za jedną dokonaną wspólnie z młodszym znajomym. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów. Należy mieć świadomość, że kradzież tego rodzaju infrastruktury może przyczynić się do tragedii. Niezabezpieczone studzienki, znajdujące się w słabo widocznych miejscach, stanowią zagrożenie szczególnie dla dzieci, które wybierają przeróżne miejsca do zabawy. Teraz odpowiednie służby muszą zabezpieczyć otwory, aby nikt przez przypadek do nich nie wpadł i nie zrobił sobie krzywdy.

Przestępstwo zaboru w celu przywłaszczenia mienia zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA