POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Marcin Łasicki odebrał odznakę "Zasłużony dla rolnictwa"

Marcin Łasicki - Zasłużony dla rolnictwa fot.: Gmina Udanin

Dziś w Urzędzie Gminy w Udaninie wójt Wojciech Płaziuk przekazał panu Marcinowi Łasickiemu odznakę honorową "Zasłużony dla rolnictwa".

Odznaka ta nadawana jest przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych.

Część rolników z tereny gminy Udanin swoje odznaki odebrało podczas ubiegłorocznych dożynek. Dziś, 9 lutego swoje wyróżnienie otrzymał również pan Marcin Łasicki.

- Gospodarstwo w rodzinie Państwa Łasickich było przekazywane z pokolenia na pokolenie. Obecnie pracuje w nim pan Marcin, który według stwierdzenia - Rób to co kochasz, a nie będziesz musiał pracować - zajmuje się gospodarstwem przejętym po rodzicach. Od dziecka związany z rolnictwem, przez kolejne lata inwestował swój kapitał w rozwój gospodarstwa oraz w zakup maszyn wielofunkcyjnych - tak rolnika i jego gospodarstwo opisuje gmina Udanin.

Innej drogi niż bycie rolnikiem nie mogłem sobie wybrać. Odznaka jest dla mnie ważnym wyróżnieniem, motywującym do dalszych działań - informuje pan Marcin.

Tytuł "Zasłużonego dla rolnictwa" to dopiero początek. Jak zapewnia rolnik chce nieustannie rozwijać swoje gospodarstwo. 

echo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA