POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Zwolnienia grupowe w firmie XEOS. Pracę straci blisko 65 osób

XEOS Sp. z o.o. w podstrefie LSSE Komorniki-Święte fot.: echosredzkie.pl

Kryzys branży lotniczej – to główny powód programu zwolnień w firmie naprawy i serwisowania silników XEOS w Świętem, który objąć ma ok. 65 miejsc pracy.

Spółka potwierdza, że proces restrukturyzacji, którego celem jest dostosowanie obecnej liczny pracowników do sytuacji biznesowej firmy, rozpoczął się w środę 10 lutego. – W związku ze spowodowanym  pandemią kryzysem branży lotniczej, który przekłada się bezpośrednio na liczbę silników przekazywanych do naprawy w naszym centrum, planujemy zredukować ok. 65 miejsc pracy. Zgodnie z przepisami kodeksu pracy, rozpoczęliśmy negocjacje ze związkami zawodowymi, podczas których ustalimy ostateczną skalę zwolnień oraz kryteria i warunki odejść. Zaplanowana restrukturyzacja oznacza tylko i wyłącznie dostosowanie zasobów spółki do popytu na nasze usługi – informuje Marta Pacuła, Head of Communication spółki XEOS.

Zgodnie z procedurą informacja o zamiarze zwolnień wpłynęła już także do Powiatowego Urzędu Pracy w Środzie Śląskiej. Konsultacje prowadzone ze związkami zawodowymi mają doprowadzić do porozumienia, które określi zasady postępowania w sprawach dotyczących pracowników objętych zwolnieniami grupowymi. Co dalej z działalnością zakładu? – XEOS kontynuuje swoją działalność zgodnie ze standardami wynikającymi z przyznanych nam autoryzacji i uprawnień branży lotniczej – dodaje Marta Pacuła.

Budowa kompleksu serwisowania silników lotniczych w podstrefie LSSE Komorniki-Święte trwała 16 miesięcy i zakończyła się w grudniu 2018 roku, natomiast pierwszy silnik pojawił się na początku kwietnia 2019 roku. Podczas oficjalnego otwarcia zakładu informowano, że docelowo pracę znajdzie tu nawet 600 osób. Sytuacja w branży lotniczej, spowodowana ograniczeniami związanymi z epidemią koronawirusa sprawiła, że firma plany te musi odłożyć w czasie.

echo

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA