POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Dworzec PKP w Malczycach wydłuży godziny otwarcia

Dworzec PKP w Malczycach fot.: echo

Wczoraj na profilach społecznościowych mieszkańców gminy Malczyce można było zauważyć zniesmaczenie dotyczące godzin otwarcia dworca PKP. 

Poranne mrozy i często kilkudziesięciominutowe opóźnienia pociągów sprawiają, że mieszkańcy jadący do pracy czy szkoły przed godziną 6 oczekiwanie na przyjazd komunikacji spędzać muszą na nieocieplonym peronie.

Dziś na profilu wójta gminy Malczyce na jednym z portali społecznościowych można przeczytać wpis - W związku z wieloma glosami mieszkańców naszej gminy podróżujących koleją PKP, kierowanymi do UG Malczyce dotyczącymi wydłużenia otwarcia dworca w Malczycach, zwróciłem się do dyrekcji PKP Wrocław, o wzięcie pod uwagę trudnych warunków pogodowych, obecnie panujących i trudności jakie wynikają z tego powodu dla podróżujących koleją. Dzięki zrozumieniu potrzeb od dnia dzisiejszego tj. 16.02.2021 do odwołania, dworzec PKP w Malczycach wydłuży godziny otwarcia i będzie czynny od godziny 5.00 do 20.00. Dziękuję za reakcje na potrzeby naszych mieszkańców Pani dyrektor Kamili Wieczystej oraz dyrektorowi Bartoszowi Mazur - czytamy.

echo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dworzec PKP w Malczycach wydłuży godziny otwarcia

  2021-02-16 17:29:18

  gość: ~antek

  "Poranne mrozy i często kilkudziesięciominutowe opóźnienia pociągów sprawiają, że mieszkańcy jadący do pracy czy szkoły przed godziną 6 oczekiwanie na przyjazd komunikacji spędzać muszą na nieocieplonym peronie."

  Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, czy aby PKP dysponuje ocieplonymi peronami?!:))))))

 • 2021-02-17 08:28:25

  gość: ~Tom

  Wójt nie potrafi rozmawiać w sprawie dołączenia Malczyc do Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej. On nie jeździ pociągiem to się tym nie interesuje.

 • 2021-02-17 11:23:20

  gość: ~Tutejszy

  ostatnio dodany post

  @~Tom
  Może będzie dowoził busami na stację do Środy Śląskiej, bo tam będzie końcowy przystanek.

REKLAMA