POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Pierwsze wizje lokalne wymiany źródeł ciepła w gminie Malczyce

Rozpoczęły się wizje lokalne u grantobiorców fot.: Gmina Malczyce

Część mieszkańców biorących udział w projekcie już zrealizowało inwestycję i złożyło wnioski o wypłatę grantu.

Rozpoczęły się pierwsze wizje lokalne związane z końcem I etapu realizacji projektu grantowego pn. „Poprawa jakości powietrza poprzez modernizację systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych w gminach powiatu oławskiego, strzelińskiego i średzkiego”. 15 stycznia zostały zawarte umowy ze wszystkimi grantobiorcami. Przed podpisaniem umów każdy z właścicieli nieruchomości na podstawie udostępnionych w projekcie dokumentów przeprowadził zapytanie ofertowe wyłaniając wykonawcę wymiany źródła ciepła w swoim domu. 

W najbliższych tygodniach pracownicy zespołu projektowego gminy Malczyce planują przeprowadzać wizje lokalne u grantobiorców, którzy zrealizowali wymianę źródła ciepła w swoim domu.

W piątek, 19 lutego odbyły się pierwsze wizje lokalne, w dwóch nieruchomościach. W jednej z wizji uczestniczył wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski. – Cieszę się, że pierwsza runda projektu dobiega końca. Kotły węglowe zastępowane są innymi bardziej ekologicznymi źródłami ciepła. Mieszkańcy naszej gminy zdecydowali się zastosować w swoich domach kotły na pelet lub pompy ciepła, jako główne źródło ogrzewania. Jestem zadowolony i cieszę się z efektu, jaki uzyskali mieszkańcy, którzy przystąpili do projektu. – komentuje wójt gminy Piotr Frankowski

Już wiemy, że pod koniec lutego planowana jest II runda naboru. Jeśli ktoś z Państwa zastanawia się, nad wymianą źródeł ciepła w swoim domu, to zapraszamy do przystąpienia do projektu i udziału w drugim naborze.

Gmina Malczyce

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pierwsze wizje lokalne wymiany źródeł ciepła w gminie Malczyce

  2021-02-22 11:19:11

  gość: ~Mieszkaniec

  Malczyce, Kostomłoty działają a w Środzie ?

 • 2021-02-22 12:07:16

  gość: ~Wojewoda

  @~Mieszkaniec, przecież jest program wymiany źródeł ciepła w Środzie Śląskiej. Tylko nikt się z nie obnosi w stylu zarządzania sowieckiego lub łukaszenkowego, gdzie gospodarz terenu wizytuje zmodernizowane lokalizacje.

  https://www.roland-gazeta.pl/najnowsze/sroda-slaska/podpisano-pierwszych-15-umow-dotacji-na-wymiane-zrodel-ogrzewania-w-miescie-i-gminie-sroda-slaska

 • 2021-02-22 12:12:07

  gość: ~Wojewoda

  @~Wojewoda PS, Wójt z tymi paniami robi obchody? To widzę wysokie specjalistki od palenia w kotłach węglowych (pewnie w życiu nie podkładały do kotła) i nawet by nie wyłapały, gdyby wizytowany gospodarz w innym pomieszczeniu piwnicy zostawił sobie kopciucha na czarną godzinę.

 • 2021-02-23 15:04:38

  gość: ~antek

  @~Wojewoda
  Ostatnio w sieci krąży filmik z morsującym Łukaszenką, ciekawe, czy wkrótce pojawi się materiał z morsowania w Gminie Malczyce:)

 • 2021-03-16 15:47:39

  gość: ~Zainteresowany wymianą pieca

  ostatnio dodany post

  Już wiemy że mamy 15marca i naboru niema

REKLAMA


REKLAMA