POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Pierwsze wizje lokalne wymiany źródeł ciepła w gminie Malczyce

Rozpoczęły się wizje lokalne u grantobiorców fot.: Gmina Malczyce

Część mieszkańców biorących udział w projekcie już zrealizowało inwestycję i złożyło wnioski o wypłatę grantu.

Rozpoczęły się pierwsze wizje lokalne związane z końcem I etapu realizacji projektu grantowego pn. „Poprawa jakości powietrza poprzez modernizację systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych w gminach powiatu oławskiego, strzelińskiego i średzkiego”. 15 stycznia zostały zawarte umowy ze wszystkimi grantobiorcami. Przed podpisaniem umów każdy z właścicieli nieruchomości na podstawie udostępnionych w projekcie dokumentów przeprowadził zapytanie ofertowe wyłaniając wykonawcę wymiany źródła ciepła w swoim domu. 

W najbliższych tygodniach pracownicy zespołu projektowego gminy Malczyce planują przeprowadzać wizje lokalne u grantobiorców, którzy zrealizowali wymianę źródła ciepła w swoim domu.

W piątek, 19 lutego odbyły się pierwsze wizje lokalne, w dwóch nieruchomościach. W jednej z wizji uczestniczył wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski. – Cieszę się, że pierwsza runda projektu dobiega końca. Kotły węglowe zastępowane są innymi bardziej ekologicznymi źródłami ciepła. Mieszkańcy naszej gminy zdecydowali się zastosować w swoich domach kotły na pelet lub pompy ciepła, jako główne źródło ogrzewania. Jestem zadowolony i cieszę się z efektu, jaki uzyskali mieszkańcy, którzy przystąpili do projektu. – komentuje wójt gminy Piotr Frankowski

Już wiemy, że pod koniec lutego planowana jest II runda naboru. Jeśli ktoś z Państwa zastanawia się, nad wymianą źródeł ciepła w swoim domu, to zapraszamy do przystąpienia do projektu i udziału w drugim naborze.

Gmina Malczyce

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pierwsze wizje lokalne wymiany źródeł ciepła w gminie Malczyce

  2021-02-22 11:19:11

  gość: ~Mieszkaniec

  Malczyce, Kostomłoty działają a w Środzie ?

 • 2021-02-22 12:07:16

  gość: ~Wojewoda

  @~Mieszkaniec, przecież jest program wymiany źródeł ciepła w Środzie Śląskiej. Tylko nikt się z nie obnosi w stylu zarządzania sowieckiego lub łukaszenkowego, gdzie gospodarz terenu wizytuje zmodernizowane lokalizacje.

  https://www.roland-gazeta.pl/najnowsze/sroda-slaska/podpisano-pierwszych-15-umow-dotacji-na-wymiane-zrodel-ogrzewania-w-miescie-i-gminie-sroda-slaska

 • 2021-02-22 12:12:07

  gość: ~Wojewoda

  @~Wojewoda PS, Wójt z tymi paniami robi obchody? To widzę wysokie specjalistki od palenia w kotłach węglowych (pewnie w życiu nie podkładały do kotła) i nawet by nie wyłapały, gdyby wizytowany gospodarz w innym pomieszczeniu piwnicy zostawił sobie kopciucha na czarną godzinę.

 • 2021-02-23 15:04:38

  gość: ~antek

  @~Wojewoda
  Ostatnio w sieci krąży filmik z morsującym Łukaszenką, ciekawe, czy wkrótce pojawi się materiał z morsowania w Gminie Malczyce:)

 • 2021-02-25 07:48:28

  gość: ~Monika

  ostatnio dodany post

  Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) http://panieonline.pl/monia89

REKLAMA