POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Przekroczyli prędkość i nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Policjanci ze średzkiej drogówki zatrzymali mieszkańca Lubina, który jechał motocyklem 113 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym.

Jak się okazało, 36-latek miał na swoim koncie jeszcze inne przewinienie. Kierował jednośladem pomimo cofniętych przez starostę uprawnień. Policjanci apelują do kierujących o ostrożność na drodze. Lepiej dojechać do celu nieco później, niż narażać życie i zdrowie swoje oraz innych osób.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego czuwając nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym sprawdzali, czy kierujący stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Niestety kolejny raz kierowcy udowodnili, że mają za nic obowiązujące ograniczenia prędkości oraz to, że poruszają się w terenie zabudowanym.

Przypadek 36-letniego motocyklisty nie był w ostatnich dniach odosobniony. Niechlubnym najwyższym wynikiem może pochwalić się młody mieszkaniec powiatu średzkiego, który prowadził samochód z prędkością 120 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. 26-latek w związku z przekroczeniem prędkości o 70 kilometrów został ukarany mandatem karnym. Policjanci przypisali mu również 10 punktów karnych. Z kolei o rok młodszy mieszkaniec Lubina jechał drogą krajową, gdzie na odcinku usytuowanym w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, z prędkością 103 km/h. Również na niego policjanci nałożyli mandat karny oraz przypisali punkty karne.

Wszyscy kierujący stracili też swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy. Ponadto nieodpowiedzialny 36-latek poniesie konsekwencje kierowania motocyklem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Kolejny raz średzcy policjanci apelują do uczestników ruchu o rozsądek i bezpieczeństwo na drodze.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Przekroczyli prędkość i nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami

    2021-02-23 19:21:08

    gość: ~Giegie

    ostatnio dodany post

    Panowie Policjanci dużo jest wariatów...trzeba z tym skończyć!

REKLAMA