POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Uczestnicy ulicznej bójki z zarzutami. Sprawcy za swój czyn odpowiedzą przed sądem

Na miejscu ujawniono m.in. drewnianą pałkę, zabezpieczono ślady, wykonano oględziny fot.: KPP Środa Śląska

Średzcy policjanci ustalili tożsamość pięciu osób, które uczestniczyły w bójce, jaka miała miejsce na terenie miasta. Trzech mężczyzn usłyszało już zarzuty.

Sprawa dotyczy sytuacji opisywanej przez nas w artykule pod tytułem "Młody mężczyzna pobity nocą na ulicy Żwirki i Wigury.

Zatrzymanie kolejnych osób jest tylko kwestią czasu. Sprawcy za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Dyżurny średzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że ulicami miasta idzie grupa osób, która głośno się zachowuje i niszczy to, co napotka na swojej drodze. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali trasę przemarszu wandali, ujawniając wybitą szybę w drzwiach budynku oraz w zaparkowanym samochodzie.

Jednocześnie policjanci uzyskali informację, że jedna z osób miała zostać pobita, a następnie wejść do pobliskiego budynku. W jednym z mieszkań mundurowi ujawnili leżącego na kanapie mężczyznę z widoczną, krwawiącą raną głowy. Udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie powiadomili pogotowie, które zabrało 21-letniego mieszkańca powiatu średzkiego do szpitala.

Na miejscu ujawniono m.in. drewnianą pałkę, zabezpieczono ślady, wykonano oględziny miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalili, że pomiędzy kilkoma mężczyznami doszło do nieporozumienia, a następnie wywiązała się między nimi bójka, podczas której wszystkie osoby zadawały sobie nawzajem ciosy pięściami i nogami. W jej wyniku średniego uszczerbku na zdrowiu w postaci urazu głowy doznał jeden z uczestników, znaleziony przez mundurowych w mieszkaniu 21-letni mieszkaniec powiatu średzkiego.

W trakcie prowadzonych czynności śledczy ustalili tożsamość osób, które uczestniczyły w zdarzeniu. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 26 i 24 lat, którzy trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili trzem osobom, w tym również 21-latkowi, który najbardziej ucierpiał, zarzut udziału w bójce. Trwają czynności zmierzające do przedstawienia zarzutu pozostałym uczestnikom zdarzenia.

Przestępstwo udziału w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku w postaci spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

echo/Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Uczestnicy ulicznej bójki z zarzutami. Sprawcy za swój czyn odpowiedzą przed sądem

  2021-02-25 16:38:59

  gość: ~Jj

  Średzkie solo

 • 2021-02-25 17:31:04

  gość: ~gosc

  Sprawcy dostali by po 8 lat więzienia to może by się zastanowili ze nie warto a tak stara recydywa dostanie do 3 lat a po półtora wyjdą to są dla nich wakacje tak zwany urlop tak powinno być!!!!

 • 2021-02-25 18:29:39

  gość: ~Mariola

  @~gosc
  Sąd może wymierzyć karę wyższą i bezwzględnego więzienia.Na rozprawie się wyjaśni a ponadto Prokurator Ziobro może zainteresować się takim chuligaństwem.

 • 2021-02-25 20:00:30

  gość: ~Brajan

  Ale przecież tego wieczoru miały miejsce dwie bójki

 • 2021-02-26 09:38:50

  gość: ~Jerzy

  to same patole brały udział w tej bójce, na mieście mówią że to typowe przygłupy w tym jeden z Blon Pawełek

 • 2021-03-01 08:22:16

  gość: ~Pawełek

  ostatnio dodany post

  @~Jerzy
  Gdzie Cię Jureczku można spotkać?
  Może wyskoczymy gdzieś na browara?

REKLAMA