POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Ukradli perfumy i zastawili je w lombardzie. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia

Ukradli perfumy i zastawili w lombardzie. fot.: KPP Środa Śląska

Weszli do sklepu, zabrali z półek m.in. perfumy, schowali, a następnie wyszli nie płacąc za towar.

redzcy policjanci ustalili sprawców, zatrzymali jednego z nich i odzyskali część przywłaszczonego mienia. Zatrzymany 26-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Zarówno jemu, jak i jego znajomemu, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali dobrze znanego im 26-letniego mieszkańca powiatu średzkiego w związku z kolejną kradzieżą sklepową. Mężczyzna ponownie zabrał towar z półek, za który później nie zapłacił. Tym razem przywłaszczył sobie mienie o wartości blisko 1900 złotych.

W związku z prowadzonym postępowaniem funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna „współpracował” ze swoim znajomym, również w wieku 26 lat. Skradzione mienie w postaci perfum oraz szczoteczki elektrycznej zastawili następnie w lombardzie posługując się danymi jednego z nich. Funkcjonariusze odzyskali część mienia.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu 26-latkowi zarzut przywłaszczenia mienia. Drugi z mężczyzn również musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego czynu.

Przestępstwo przywłaszczenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA