POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Stosował przemoc domową. Interweniowała policja

Zdjęcie ilustracyjne fot.: prawo.gazetaprawna.pl

Średzcy policjanci wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania dla mężczyzny stosującego przemoc domową.

Funkcjonariusze skorzystali z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa. Policjanci wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni wobec mieszkańca powiatu średzkiego, który stosował przemoc wobec partnerki.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zostali wezwani na interwencję do jednej z rodzin, gdzie według zgłoszenia miało dochodzić do aktów przemocy wobec kobiety ze strony jej partnera. Po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny w celu zapewnienia ochrony osobie doznającej przemocy mundurowi uznali za zasadne zastosować wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów dotyczących psychicznego i fizycznego znęcania się nad partnerką.

Możliwość wydania wobec osoby stosującej przemoc nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez policjantów, a także Żandarmerię Wojskową, wprowadziła tzw. ustawa antyprzemocowa.

Z nowego uowego uprawnienia funkcjonariusze mogą korzystać od 30 listopada 2020 roku. Według zapisów ustawy sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA