POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Drogi w Lutyni wkrótce zostaną przebudowane

Dwie ulice w Lutyni zostaną przebudowane fot.: mpr

Ulice Długa i Porzeczkowa w Lutyni wkrótce zostaną przebudowane. Inwestycja będzie realizowana w latach 2021-2022.

W tym roku wykonane zostaną wszystkie prace podziemne związane z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej, w tym zarurowanie rowu przydrożnego w ciągu ul. Długiej oraz instalacje elektryczne. Dodatkowo budowa kanalizacji deszczowej obejmie również ulice Różaną, Jaśminową i Magnoliową.

W przyszłym roku wykonane zostaną roboty drogowe związane z wykonaniem nawierzchni z betonu asfaltowego na długości 1220 m wraz z elementami bezpieczeństwa ruchu drogowego (progi zwalniające), budową oświetlenia drogowego oraz budową chodnika przy ul. Długiej.

Wykonawca prac – firma BERGER BAU Sp. z o.o. z Wrocławia – zrealizuje zadanie do końca czerwca przyszłego roku za kwotę 3 494 739 zł.

Gmina Miękinia na realizację tej inwestycji stara się o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wniosek został złożony w grudniu 2020 r. i obecnie oczekuje na rozstrzygnięcie.

mpr

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 2021-03-02 13:38:02

  gość: ~bartek sroda

  Brawo Lutynia! można? można! a sroda slaska ul morelowa, śliwkowa i gruszkowa dalej w dupie.... 100 metrów za basenem brak latarni, kanalizacji, wody..... a droga jest tak rozjebana ,ze brak słów

 • 2021-03-02 13:39:13

  gość: ~bartek sroda

  ostatnio dodany post

  a tu prosze wniosek złożony w grudniu 2020 i cyk ;)

REKLAMA