POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Lekcje historii w ciekawej formie

Dr Grzegorz Borowski fot.: Ryszard Żłobiński

Od ponad dwóch lat ukazuje się cykl „Zamki i pałace Ziemi Średzkiej” autorstwa dyrektora muzeum regionalnego dr. Grzegorza Borowskiego. Jego zwieńczeniem będzie książka.

Artykuły publikowane były w lokalnej gazecie. Wcześniej była to EMka.news, teraz zastąpiło ją Echo Średzkie i wkrótce cykl zostanie wznowiony.
– Do tej pory udało mi się opisać ponad 60 pałaców, a kilkanaście czeka jeszcze na zaprezentowanie. Wystawę, połączoną z promocją książki, zaplanowaliśmy na przyszły rok. Właśnie obmyślamy w jaki atrakcyjny sposób przedstawić te zabytki – informuje dr Grzegorz Borowski, dyrektor średzkiego muzeum.
 
Na początku pandemii i obostrzeń w muzeum powstał pomysł „mówionego” cyklu, czyli krótkich filmików z informacjami o zabytku. Są one dostępne na stronie internetowej muzeum i jego oficjalnym facebooku. Filmiki zbierają pozytywne opinie, a lista ich lektorów nie jest zamknięta.

– Zachęcam mieszkańców poszczególnych miejscowości naszego regionu do włączenia się w odczytywanie przygotowanych przeze mnie tekstów o pałacach. Jeżeli ktoś chciałby w tym zakresie współpracować z muzeum, będzie nam bardzo miło. Być może, w ramach zajęć z historii, któraś ze szkół będzie też tym tematem zainteresowana – dodaje Borowski.

Pałac w Chełmie, odcinek 12

Pałac w Cesarzowicach, odcinek 11

Pałac w Proszkowie, odcinek 10

Pałac w Prężycach, odcinek 9

Pałac w Gozdawie, wersja pisana

rfp

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

  • Lekcje historii w ciekawej formie

    2021-02-27 13:39:39

    gość: ~antek

    ostatnio dodany post

    Niewątpliwie lekcje dr. Borowskiego są ciekawe, ale tekst już na samym starcie z błędem w tytule, że o stylu i skladni nie wspomnę, średnio zachęca...

REKLAMA