POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Mieszkańcy gminy Miękinia założyli stowarzyszenie "Aktywni Razem"

Stowarzyszenie "Aktywni Razem" fot.: mpr

W ubiegłym tygodniu powstało Stowarzyszenie „Aktywni Razem”, skupiające wokół siebie mieszkańców z północno - wschodniej części gminy Miękinia.

- Naszym celem jest działalność na rzecz rozwoju społecznego, gospodarczego, kulturalnego i sportowego gminy Miękinia, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, ochrona i promocja zdrowia, działania na rzecz osób niepełnosprawnych i na rzecz osób starszych, promocja i organizacja wolontariatu, inicjowanie i wspieranie działań na rzecz aktywnej ochrony przyrody, ochrony zwierząt, promocja dobrych praktyk w zakresie edukacji ekologicznej i ochrony środowiska, aktywizowanie społeczności lokalnej na rzecz ochrony środowiska naturalnego, inicjonowanie i wspieranie nowatorskich rozwiązań w różnorodnych dziedzinach życia społecznego, pomoc społeczna umożliwiająca osobom i rodzinom przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych - mówią założyciele stowarzyszenia.

- Mamy dużo pomysłów i nadzieję, że uda się je zrealizować przy wsparciu władz lokalnych, różnych instytucji, organizacji i życzliwych osób, którym bliskie są sprawy mieszkańców naszej małej społeczności - dodają.

W skład Zarządu wchodzą:

Ewa Skawińska – prezes, Agnieszka Wiatrzyk – wiceprezes oraz członkowie zarządu w osobach: Michał Kuriata, Jarosław Cisowski, Tomasz Pinkosz, Agnieszka Skawińska-Dykiel, Adam Zaniewski, Roman Gil.
Komisja Rewizyjna składa się z następujących osób: Natalia Kosik-Kalbarczyk - przewodnicząca, Teresa Jackowska – zastępca przewodniczącej oraz Wojciech Kucia – sekretarz, a pierwszym członkiem Stowarzyszenia został Marcin Koba.

- Już mamy mnóstwo projektów i energii do działania, a wkrótce planujemy regularne spotkania również z mieszkańcami. Tak, aby w jak najbardziej trafny sposób móc reagować i realizować ich potrzeby - informuje Ewa Skawińska prezes stowarzyszenia.

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którym bliskie są sprawy mieszkańców gminy Miękinia.

mpr

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Mieszkańcy gminy Miękinia założyli stowarzyszenie "Aktywni Razem"

  2021-03-01 10:43:09

  gość: ~Jerzyk

  Wybory samorządowe się zbliżają?

 • 2021-03-01 11:35:48

  gość: ~Aaa

  @~Jerzyk
  Prawie cała elita Mariana. Niezła tuba wyborcza

 • 2021-03-01 12:06:38

  gość: ~puknij się w łeb

  @~Aaa
  A co elita Rutka ma być? Po co Wiesia takie bzdury piszesz

 • 2021-03-01 11:42:19

  gość: ~Tom

  po co sesje gminy są online skoro takie spotkanie można spokojnie organizować?

 • 2021-03-01 14:52:04

  gość: ~Ja mądry

  Ciekawe czy i tym razem Pancerny Marian Wójt Miękini będzie głosił że ,powstają jakieś tam Stowarzyszenia żeby bruzdzic wójtowi". Powstanie tego tworu to zagrywka polityczna do zbicia kapitału przed wyborami. Nie ufam tym ludziom bo reprezentują tak naprawdę interesy gminy A nie to jest rola organizacji pozarządowych.ale za to dotacje z gminy popłyną

 • 2021-03-01 15:26:02

  gość: ~nic mądrego nie powiedziałeś

  @~Ja mądry załóż i ty swoje stowarzyszenie. A nie zapomniałem - umiesz tylko pluć jadem:-)

 • 2021-03-01 16:47:37

  gość: ~Ja mądry

  @~nic mądrego nie powiedziałeś
  Nie powiedziałem do Ciebie. Więc się nie wypowiadaj. Jak czyjaś kulturalna opinie nazywasz pluciem jadem to aż oczami wyobraźni widzę że znasz się na tym bardziej odemnie

 • 2021-03-01 20:18:17

  gość: ~Super

  Brawo. Działajcie na rzecz naszej świetnej gminy.

 • 2021-03-01 22:06:57

  gość: ~Marta

  Wspaniała grupa. Wszyscy są osobami, które robią coś dla swoich miejscowości. Super, że połączyliście siły. Jest moc. Powodzenia

 • 2021-03-02 12:29:01

  gość: ~Anna Dorotkowicz

  Bardzo się cieszę, niech coś ciekawego się dzieje.
  Brakuje tu chętnych by coś fajnego zrobić.

  Ja trzymam kciuki.

 • 2021-03-02 12:32:35

  gość: ~Tobiasz Rozmus

  ostatnio dodany post

  A ja widzę zupełnie nowe osoby i liczę na to że będą mieć wpływ na to, że powstaną w naszej okolicy jakieś ciekawe inicjatywny, szczególnie dla młodzieży.

REKLAMA