POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Sprawca śmiertelnego wypadku zatrzymany. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności

Tragiczny wypadek na DW345 fot.: OSP Malczyce

24 lutego na drodze wojewódzkiej między Wilczkowem a Kwietnem doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów, w wyniku którego zginęła jedna osoba.

O zdarzeniu pisaliśmy na łamach naszego portalu. Śmierć na miejscu poniósł 49-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Alfa Romeo. Podróżująca z nim 15-latka z obrażeniami została przetransportowana do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. 

W momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia policjanci zastali 41-latka, gdy ten siedział w uszkodzonym pojeździe VW, ale na miejscu pasażera. - Mężczyzna twierdził, że to nie on kierował, tylko ktoś inny, nie wskazując jednocześnie, kto. Mężczyzna odmawiał podania swoich danych oraz wprowadził w błąd funkcjonariuszy, twierdząc, że nie posiada dokumentu tożsamości, który to dokument mundurowi ujawnili w znalezionym podczas kontroli osobistej portfelu - wyjaśnia oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej asp. sztab. Marta Stefanowska.

Mężczyzna twierdził, że nie spożywał alkoholu i jednocześnie odmówił poddania się badaniu alkomatem. - W związku z podejrzeniem, że to właśnie on jest sprawcą wypadku, została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu oraz narkotyków. Policjanci ustalili też, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali 41-latka i doprowadzili do policyjnego aresztu - dodaje rzeczniczka.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. 41-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. - Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Przestępstwo umyślnego naruszenia zasad w ruchu drogowym w postaci spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności - podsumowuje policjantka.

echo/KPP Środa Śląska

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Sprawca śmiertelnego wypadku zatrzymany. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności

  2021-03-01 19:16:53

  gość: ~Fffffg

  12lat co to jest dozywotnie kamieniolomy za ludzkie zycie skur wiel jeb. Ny

 • 2021-03-01 19:21:11

  gość: ~Obserwator

  Szkoda rodziny poszkodowanych i szkoda rodziny sprawcy, faceta nie ma, pijak pójdzie siedzieć a piętno zostanie na rodzinie, bo idiota sie trafił....

 • 2021-03-01 19:35:26

  gość: ~Wojewoda

  @~Obserwator, piszesz piętno na rodzinie. I słusznie. Czy sądzisz, że nikt z rodziny nie wiedział, że lubi sobie jeździć po pijaku? Że miał zabrane prawo jazdy za alko?

 • 2021-03-01 19:44:02

  gość: ~Obserwator

  @~Wojewoda
  Myślę, że wiedziała rodzina, znajomi, ale kto podskoczy, co swojego zakapowac??? W małej społeczności gorszy jest ten co reaguje niż taki degenerat....

 • 2021-03-01 22:05:09

  gość: ~Jaro

  @~Wojewoda
  O czym ty gadasz. Znam człowieka któremu chowano kluczyki żeby nie jeździł po pijaku i tak to nic nie dało. Buty rodzina chowała to pojechał na boso.. I też zabił. To nieszczęście dwóch rodzin. Co rodzina winna że ma u siebie w gronie debila?

 • 2021-03-01 20:44:38

  gość: ~XD

  @~Obserwator
  A kto to ten sprawca?

 • 2021-03-03 10:49:12

  gość: ~Kierowca

  Kto pijany jedzie samochodem to zdaje sobie sprawę ,że może zderzyć się z innym i spowodować śmierć niewinnych ludzi.To tak jakby był zabójcą.

 • 2021-03-03 20:57:00

  gość: ~XD

  @~Kierowca
  Dokładnie masz Rację.

 • 2021-03-05 22:12:42

  gość: ~Ricks

  A nie mogli go zastrzelić na miejscu ( przypadkowo ) ? Ile to by zaoszczędziło kosztów, kłopotów… itd ?

 • 2021-04-03 05:15:11

  gość: ~To ja

  ostatnio dodany post

  To jest nic po pierwsze nie jechał swoim autem tylko auto z wypożyczalnj wilczkow więc kto je mu tam dał co wiem niby to elektryk wziol je do roboty więc właściciel też rozwazny

REKLAMA