POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Zamiast przebiśniegów na wiosnę wyłaniają się porozrzucane śmieci

Wyrzucone śmieci w lesie w Chwalimierzu fot.: Czytelnik Echo Średzkie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od naszych czytelników dostajemy wiadomości o wyrzuconych śmieciach m.in. w lesie w Chwalimierzu (gm. Środa Śląska).

Wystarczyło kilka cieplejszych dni i na terenie powiatu średzkiego coraz więcej jest miejsc, gdzie wyrzucane są śmieci. I nie chodzi o sortownie odpadów, a o tereny zielone, jak np. las w Chwalimierzu, gdzie ktoś wyrzucił opony, części samochodowe, plastikowe przedmioty oraz materiały budowlane. Nie umknęło to uwadze mieszkańców, którzy zostawili wiadomość dla sprawcy. - Informacja dla śmieciarza: wszystkie śmieci, które tu wyrzucasz, możesz za darmo zutylizować w sortowni śmieci w Krynicznie - czytamy w wiadomości umieszczonej na jednym z drzew.

Podobna sytuacja miała miejsce w Pichorowicach. Na drodze polnej do Jarosławia, za mostem zostały podrzucone odpady Big Bagi wypełnione stłuczką szklaną. - Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc zidentyfikować sprawcę, proszone są o kontakt z referatem ochrony środowiska tel. 76 744 28 93 - informują pracownicy Urzędu Gminy Udanin.

- Dbałość o środowisko leży w interesie każdego mieszkańca naszej gminy, dlatego prosimy zgłaszać każde podejrzane sytuacje. Dzięki nim możemy zidentyfikować sprawcę oraz zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska.
Przypominamy, iż składowanie odpadów może odbywać się tylko na terenach do tego przeznaczonych i podlega restrykcyjnym przepisom. Koszty usuwania odpadów z miejsc do tego nieprzeznaczonych obciążają budżet samorządu, czyli nas wszystkich. W przypadku odnalezienia odpadów na terenach, na których nie powinny się znajdować, prosimy o powiadomienie pracowników urzędu gminy lub policję - dodają urzędnicy.
 
Warto zaznaczyć, że za wyrzucanie śmieci do lasu grozi kara grzywny.

echo

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zamiast przebiśniegów na wiosnę wyłaniają się porozrzucane śmieci

  2021-03-02 08:20:26

  gość: ~Gadzia

  Nie tylko u nas na rejonie, to się dzieje w całej Polsce: pierwszy lepszy przykład:https://www.facebook.com/507923202720019/posts/1967753350070323/?sfnsn=mo

 • 2021-03-02 08:49:46

  gość: ~IwanGelik

  Urzędasy, tak długo jak będziecie utrudniać zrzut śmieci w legalnych punktach, tak długo będą się pojawiać w lesie. Koniec i kropka.
  Próbowałem raz legalnie pozbyć się bio odpadów (gałęzi), nie dało się. I nie jest to przypadek odosobniony

 • 2021-03-02 09:01:10

  gość: ~Xxx

  Na polach między Jastrzebcami a Środa to samo (np koło mostku, przy krzakach, widoczne z drogi). Dopóki nie będzie trochę więcej kamer w okolicach leśnych czy w miejscach, gdzie często podrzucają śmieci (w Polsce coraz częściej są takie rozwiązania stosowane), to proceder będzie trwał dalej. Bo wieśniaki ( z miasta najczęściej) kultury nie są nauczone.

 • 2021-03-02 14:05:23

  gość: ~Łukasz

  Ogarnia rozpacz. Wszędzie pełno śmieci, gdzie się człowiek nie ruszy - lasy, rowy, parki, łąki...
  Kto to śmieci? Przecież wokół sami patrioci. Co jeden to większy.

 • 2021-03-02 21:22:15

  gość: ~roster

  ostatnio dodany post

  Droga polna za sredzka woda na Szczepanow na gorce to samo,pelno smieci z samochodow i nie tylko.Podejme inicjatywe obywatelska i zamontuje tam foto-pulapki (a mam ich kilka jak kradli mi plony z pola)takze zapraszam smieciarze

REKLAMA