POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Malczyce: Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych odebrany

Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych fot.: echosredzkie.pl

Gmina Malczyce odebrała nowy samochód dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazd został zarejestrowany i jest gotowy do realizacji transportu "door-to-door".

Na ten cel gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 380 472,65 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Obecnie użytkowany samochód do przewozu osób z niepełnosprawnościami był już mocno wyeksploatowany. Gmina Malczyce od 2008 roku realizuje przewóz osób niepełnosprawnych z terenu gminy, z transportu korzystają zarówno starsi jaki i najmłodsi mieszkańcy. - Dzięki temu zapewniamy osobom niepełnosprawnym możliwość udziału w specjalistycznych zajęciach, dowozimy osoby do Środy Śląskiej do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Warsztatu Terapii Zajęciowej (WTZ) czy Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego - informują pracownicy gminy.

Nowy samochód marki Ford to pojazd 9-osobowy, z pełnym wyposażeniem i udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych. Posiada m.in. windę, dodatkowe wzmocnienia podpodłogowe czy atestowane pasy bezpieczeństwa, które umożliwiają bezpieczne przypięcie pasażerów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni. Dzięki nowemu samochodowi, posiadającemu profesjonalne wyposażenie i wszelkie udogodnienia, będziemy mogli nieść pomoc potrzebującym mieszkańcom naszej gminy. Nowy samochód, sfinansowany ze środków z PFRON, zapewni komfortowy, a co najważniejsze bezpieczny przejazd osobom z niepełnosprawnościami do placówek wsparcia na terenie naszego powiatu. Ten projekt był dla nas priorytetem, a otrzymane dofinansowanie w całości pokryje nie tylko zakup samochodu, ale również koszty towarzyszące realizacji usługi "Od drzwi do drzwi" - podsumowuje Piotr Frankowski, wójt gminy Malczyce.

echo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Malczyce: Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych odebrany

  2021-03-05 17:28:09

  gość: ~Malczyce

  https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/orzeczenia-sadow/ii-k-707-19-wyrok-sadu-rejonowego-w-srodzie-slaskiej-523196055

 • 2021-03-06 13:23:05

  gość: ~antek

  ostatnio dodany post

  "Odebrany"? Chyba raczej przekazany do użytku...

REKLAMA