POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wójt gminy Miękinia podpisał porozumienie ws. programu „Czyste Powietrze”

Podpisanie porozumienia w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu fot.: Jan Marian Grzegorczyn/FB

2 marca w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu wójt Jan Marian Grzegorczyn podpisał porozumienie ws. programu „Czyste Powietrze”.

- Dzięki temu mieszkańcy gminy Miękinia będą mieli ułatwiony dostęp do środków z tego programu. Od kwietnia w urzędzie uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny, w którym mieszkańcy uzyskają wszelką pomoc i informację, jak wypełnić wniosek i złożyć dokumenty - poinformował na swoim profilu na portalu społecznościowym wójt Grzegorczyn.

Programy dotyczące wymiany źródeł ciepła cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W punkcie konsultacyjnym mieszkańcy będą mogli otrzymać pomoc w zakresie możliwości korzystania z rządowego programu. Środki z „Czystego Powietrza” będzie można łączyć ze środkami z budżetu gminy. 

echo/Gmina Miękinia

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wójt gminy Miękinia podpisał porozumienie ws. programu „Czyste Powietrze”

  2021-03-03 12:31:55

  gość: ~Mieszkaniec

  Brawo Marian, zaczyna Pan zauważać że liczy się zdrowie i czyste powietrze a nie przeznaczanie każdego metra 2 na kolejne fabryki.
  Dość fabryk Panie Marianie, daj pan ludziom żyć.
  Pytanie kiedy Gmina Miekinia ogłosi strefę wolną od smogu i dumy z piecy.jak by to pięknie brzmiało Miekińska Strefa wolna od Smogu.

 • 2021-03-03 20:54:41

  gość: ~Stanisław

  A kiedy porozumienie podpisze nasz Burmistrz Pan Adam Rucinski.Jak kandydował na stanowisko to obiecywał a nawet pisał na tych stronach.Obecnie go nie ma .Może za mało zarabia miesięcznie.

 • 2021-03-05 09:23:33

  gość: ~Gruby

  https://wfosigw.wroclaw.pl/aktualnosci/a_1868,1000-gmin-podpisalo-juz-porozumienie-w-ramach-programu-czyste-powietrze

  Art chwali wojta jak gdyby byl to cud nad Odrą, a to tylko ponad tysięczna umowa, które WFOŚiGW podpisuje z kazdym chetnym i jeszcze za to płaci gminom! I podpiszą takie umowy i Malczyce i Środa...., ale niektorzy gwiazdorzą jakby byli pępkiem świata...
  Polecam też redakcji zbadać temat dogłębnie.
  https://wfosigw.wroclaw.pl/aktualnosci/a_1876,dluzszy-termin-dla-gmin-ktore-chca-skorzystac-z-dodatkowych-pieniedzy-w-programie-czyste-powietrze

 • 2021-03-07 10:03:42

  gość: ~Hehe

  ostatnio dodany post

  @~Gruby, bo ci Guciu zaraz żyłka pęknie z zazdrości. Ty jeszcze musisz kilka miesięcy porozumienie przeglądac żeby je podpisać.

REKLAMA