POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Gmina Udanin rozpocznie współpracę z 10. Wrocławskim Pułkiem Dowodzenia

Gmina Udanin podejmie współpracę z 10. Wrocławskim Pułkiem Dowodzenia fot.: Gmina Udanin

Wójt Wojciech Płaziuk spotkał się z dowódcą płk. Dariuszem Dejneką oraz oficerem prasowym por. Arkadiuszem Paciejewskim z 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.

- Podczas spotkania omówiono możliwości współpracy oraz wyrażono wolę zawarcia porozumienia w zakresie rozwijania wspólnej działalności na rzecz obronności państwa, kształtowania pozytywnego wizerunku Wojska Polskiego, ceremonialnego zabezpieczenia uroczystości państwowych i wojskowych, a także wychowania młodego pokolenia w duchu patriotycznym - informują przedstawiciele urzędu gminy.

O współpracę z pułkiem zapytaliśmy wójta Wojciecha Płaziuka, który przyznaje, że dla gminy dołączenie do grona partnerów pułku, to duże wyróżnienie. - Współpracę nawiązaliśmy już w roku 2020, podczas uroczystości odsłonięcia Pomnika Obrońcom Ojczyzny w Udaninie. Udział żołnierzy został bardzo pozytywnie odebrany przez mieszkańców, zarówno tych dorosłych jak i najmłodszych. Wcześniej do 2019 roku wojsko rzadko brało udział w uroczystościach i wydarzeniach na terenie naszej gminy. Teraz zakładamy współpracę na wielu płaszczyznach - mówi wójt.

Partnerstwo zakłada także wzmacnianie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży m.in. właśnie poprzez udział wojska w głównych uroczystościach. - Uczniowie szkół będą mogli poznać zalety służby w wojsku. Zakładamy, że jak tylko pozwoli nam na to sytuacja związana z pandemią, to będziemy również brać udział w dniach otwartych jednostki w pikniku wojskowym - dodaje Płaziuk.

echo/Gmina Udanin

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gmina Udanin rozpocznie współpracę z 10. Wrocławskim Pułkiem Dowodzenia

  2021-03-03 11:00:47

  gość: ~zxc123

  "...jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba "utrzymać" i "obronić", tak jak Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić-dla siebie i dla innych"

 • 2021-03-03 21:00:58

  gość: ~hhhhh

  a co pisiory szykuja sie na wojne na przegrane wybory

 • 2021-03-04 18:17:00

  gość: ~Ty

  ostatnio dodany post

  A gdzie odległości między osobami które tak chca będą kształtować patriotyczne wartości

REKLAMA