POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Dotacja dla Gminnego Związku Sportowego w Udaninie

Podpisanie umowy z przedstawicielami Gminnego Związku Sportowego w Udaninie fot.: Gmina Udanin/FB

110 000 zł na sport w gminie Udanin. Z dofinansowania skorzysta siedem drużyn zrzeszonych w Gminnym Związku Sportowym.

Przedstawiciele Zarządu Gminnego Związku Sportowego w Udaninie -prezes Paweł Świdziński oraz skarbnik Martyna Porębska, podpisali z Wójtem gminy Udanin Wojciechem Płaziukiem umowę na realizację zadania publicznego pt. „Organizacja współzawodnictwa i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Udanin w zakresie piłki nożnej, w tym gier zespołowych”.
 
Współpraca jest wynikiem rozstrzygniętego konkursu ofert na realizację zadań publicznych gminy Udanin w obszarze upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2021 r. Jest to największe z zadań realizowanych przez Gminny Związek Sportowy w Udaninie. Kwota dotacji udzielona przez gminę na to wiodące zadanie wyniosła
110 000,00 zł. Z przyznanego wsparcia finansowego skorzysta 7 klubów sportowych z terenu gminy. W ramach zadania przewiduje się m.in. finansowanie meczów piłkarskich w drużynach klasy A” (2 drużyny) oraz klasy „B” (5 drużyn), organizację 2 turniejów sportowych dla mieszkańców gminy (głównie dzieci i młodzieży), zakup sprzętu sportowego oraz utrzymanie boisk będących własnością gminy.

echo/mpr

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA