POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Na terenie gminy Malczyce interweniowali inspektorzy WIOŚ w związku z nielegalnym wywozem odpadów

Inspektorzy WIOŚ potwierdzili nielegalny transport odpadów fot.: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu

Policjanci zgłosili nielegalny transport odpadów na terenie gminy Malczyce. 1 marca interweniowali inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Wrocławia.

Interweniujący na miejscu inspektorzy potwierdzili nielegalny transport odpadów. Właściciel terenu zadeklarował natychmiastowe wywiezienie śmieci - Został pouczony, iż odpady winny być usunięte w sposób zgodny z przepisami. W trakcie dalszych oględzin nieruchomości inspektorzy stwierdzili nielegalne składowanie odpadów innych niż niebezpieczne, pochodzących z remontów i rozbiórki, takich jak folia budowlana, styropian, wełna mineralna, elementy PCV, tworzywa sztuczne, a także uzbrojenia betonu - informują inspektorzy WIOŚ.

Obecni na miejscu policjanci udaremnili także przywóz kolejnego transportu odpadów na teren objęty oględzinami. - Powierzchnia nieruchomości objętej kontrolą posiadała nierównomierne ukształtowanie, z licznymi dołami i zagłębieniami, gdzie zaobserwowano obecność dużych ilości rozdrobnionych tworzyw sztucznych. Ponadto w trakcie prowadzonych czynności na terenie stwierdzono ciężki sprzęt, który podczas oględzin nie był wykorzystywany oraz niesprawny sprzęt budowlany - czytamy w dalszym komunikacie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
 

2 marca po przeprowadzonych oględzinach Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu wszczął kontrolę, której celem jest ustalenie szczegółowych danych dotyczących zdarzeń na tym terenie oraz czy podmiot postępuje zgodnie z posiadaną decyzją na gospodarowanie odpadami. - Za czyn nielegalny i niezgodny z obowiązującą ustawą o odpadach, grozi administracyjna kara pieniężna do 1 mln złotych - podsumowują inspektorzy.

echo / WIOŚ we Wrocławiu

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Na terenie gminy Malczyce interweniowali inspektorzy WIOŚ w związku z nielegalnym wywozem odpadów

  2021-03-08 06:56:55

  gość: ~ciekawski

  No klawo, ale gdzie to jest i kto tam to składuje? Tajemnica?

 • 2021-03-08 08:16:03

  gość: ~Wiesiek

  Inspektorzy potwierdzili nielegalny transport,właściciel został upomniany dlaczego nie ukarany? śmiech na sali!!!!! ma wywieźć to wywiezie w inne miejsce.

 • 2021-03-08 12:02:08

  gość: ~WIOŚ

  Dla przykładu dać mu milion kary i już. Powinni się też zainteresować ściekami odprowadzanymi do pobliskich rzeczek przez zatruwaczy środowiska.

 • 2021-03-08 23:01:14

  gość: ~Fvvvvv

  S gdzie to bylo malczycach na cygielni kolo mozurowic napiszczie gdzie ludzie chca to wiedziec

 • 2021-03-09 08:25:53

  gość: ~Ida

  ostatnio dodany post

  A gdzie jest wójt od śmieci??? Pamiętacie co nam obiecywał? Mówił, że jak on nie będzie wójtem, to nas śmieciami zasypia. I co teraz?! Wożą mu pod nosem , a on gdzie?? A gdzie ci wszyscy ludzie co tak razem z nim walczyli ze śmieciami?! Wstyd dla was wszystkich! Wyprowadzce się z gminy, tak jak i wójt już zrobił podobno!

REKLAMA