Mechanik na piątkę, derby dla Polonii. Grali w okręgu legnickim [Podsumowanie 6-7.03]

Mechanik Brzezina - Orzeł Prusice 5:0 fot.: ph - echosredzkie.pl

W miniony weekend na boiska wrócili zawodnicy niższych klas rozgrywkowych. Trzy punkty wywalczyli m.in. zawodnicy z Brzeziny, Środy Śląskiej czy Damianowa.

Niestety wciąż bez kibiców na stadionie ruszyły rozgrywki piłkarskie w regionie. W ten weekend nie brakowało debiutów, bramek i sportowej walki.

Udany debiut Mandziejewicza

Wielu sympatyków zespołu z Brzeziny bacznie przyglądało się ruchom organizacyjnym w klubie. Po pięcioletniej przygodzie z Mechanikiem pożegnał się trener Jacek Kucharski, który bezsprzecznie wpisał się w historii klubu. Jego miejsce na ławce zajął dobrze znany Zbigniew Mandziejewicz, który zadebiutował w starciu z Orłem Prusice.

Spotkanie rozgrywane przy silnym wietrze początkowo rozpoczęło się od wzajemnego badania rywali. Z minuty na minutę coraz bardziej rozkręcał się Felipe da Silva, reprezentujący barwy Mechanika. Ofensywny zawodnik miejscowych wielokrotnie swoją techniką sprawiał wiele problemów defensorom Orła. To właśnie jego strzał zza pola karnego dał prowadzenie gospodarzom. Po przerwie podopieczni Zbigniewa Mandziejewicza łapali wiatr w żagle. Najpierw z karnego wynik podwyższył Silva, a po godzinie gry po bramce Marcina Rzepki było już 3:0. Mechanik spuścił nieco z tonu, nie tracąc kontroli nad spotkaniem, co chwilę nękając rywali kontratakiem. Czwartą bramkę zdobył Łukasz Deneka, a wynik ustalił Felipe da Silva, tym samym kompletując hattricka.

Po tym spotkaniu Mechanik awansował w tabeli o dwa oczka.

Derbowe starcie dla Polonii

Udany debiut, tym razem na ławce trenerskiej średzkiej Polonii, zanotował Grzegorz Sajewicz. Piłkarskei emocje w klasie okręgowej rozpoczęły się od jednego z najbardziej emocjonujących starć dla fanów lokalnej piłki. Na obiekcie CSiR przy Winogronowej Polonia Środa Śląska podejmowała Odrę Malczyce. Nie zabrakło zmian kadrowych w obu drużynach, jednak to Polonia podeszła do tego spotkania w bardziej odmienionym składzie, w porównaniu do meczu pierwszej kolejki.

Pierwsza połowa była zacięta, nie brakowało twardej gry. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w drugiej części gry, po błędzie bramkarza Odry, który źle obliczył lot piłki po zagraniu Krystiana Jasińskiego. Od 66. minuty goście musieli radzić sobie w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę ujrzał Bartłomiej Matyja. Po kilkunastu minutach Polonia podwyższyła wynik spotkania. Najpierw dośrodkowanie Krystiana Jasińskiego na bramkę z bliskiej odległości zamienił Kamil Liberek, a chwilę później kontrę gospodarzy sfinalizował Patryk Kowalski. Finalnie derby powiatu zakończyły się wynikiem 3:0 dla gospodarzy.

- Był to dla nas trudny, derbowy mecz. Widać, że drużyna przeciwna była skoncentrowana na defensywie. Można odnieść wrażenie, że początkowo mecz nieco sparaliżował nasz zespół, trudno było przebić się przez mur. Z czasem złapaliśmy pewność siebie, co potwierdziło się bramką, a później kolejnymi. Mecz z gatunku tych zaciętych - komentuje spotkanie Grzegorz Sajewicz, trener Polonii.

Inauguracja w okręgu legnickim

W miniony weekend ruszyły również potyczki w grupach legnickich. W A klasie Wilki Różana z wyjazdowego spotkania z sąsiadem w tabeli Czarnymi Dziewień wywieźli jeden punkt. Sprawia to, że o kolejne dwa oczka uciekli Wilkom liderujący Błękitni Koskowice, budując przewagę sześciu punktów. W gorszych humorach do domu wracali zawodnicy Tęczy Kwietno i Zjednoczonych Gościsław, którzy przegrali swoje wyjazdowe spotkania.

Bazalt Piotrowice - Kuźnia II Jawor 5:0

W klasie B ważne wyjazdowe zwycięstwo zanotowali zawodnicy z Damianowa. Ich wygrana z wiceliderem, Ikarem Miłogostowice, mocno spłaszczyła tabelę, w której zespoły z miejsc 2-6 dzielą już tylko dwa punkty.