POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Z blisko 2,5 promilami alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę samochodu i w takim stanie wracał do domu po pracy.

Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraził na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, innych uczestników ruchu ale również znajomą, którą podwoził. Został ujęty przez inną osobę, a następnie zatrzymany przez policjantów. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny został powiadomiony o tym, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska, jej mieszkaniec uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu samochodem. Uwagę Zaniepokojony podszedł do kierowcy, aby zapytać, czy coś się stało. Od razu wyczuł od siedzącego za kierownicą mężczyzny woń alkoholu. Kierowca miał bełkotliwą mowę, nie potrafił też wysiąść z pojazdu o własnych siłach. Wyjął ze stacyjki kluczyki i powiadomił Policję.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego Audi. Jak się okazało mężczyzna był pod znacznym wpływem alkoholu. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, nietrzeźwa była również siedząca na miejscu pasażera kobieta.

50-letni średzianin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zaprzeczał, że to on kierował. Twierdził przy tym, że był to ktoś inny, ale nie wie kto.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a pojazd, którym się poruszał, zabezpieczyli na jego koszt na parkingu strzeżonym.

Zatrzymany mężczyzna, kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

  2021-03-10 20:43:15

  gość: ~Badboy

  Polacy co się z wami dzieję? Topiąc smutki w alkoholu badź uzależnieniu? Apeluję nie wsiadajmy do samochodu! Nie łączmy alkoholu z prowadzeniem wszelkiego rodzaju pojazdów!pogłebiacie własne kłopoty!Nie bądźmy Mordercami!!! Egoiści pomyślcie o innych uczestnikach ruchu drogowego!!! STÓP PIJAKOM Osobie która być może nie dopuściła do tragedii z udziałem tego Elementu w imieniu wszystkich Dziękujemy i oby więcej takiej postawy Reagujmy bo z naprzeciwka może jechać członek naszej rodziny.

 • 2021-03-11 16:18:07

  gość: ~On

  ostatnio dodany post

  I bardzo dobrze!!!!Brak rozumu i myślenia...mogli zabić kogoś!!LŁapac takich ile się da..tej kobiecie też powinni dac mandat...wsiiadla też z pijanym..ciekawe czy Ci ludzie mają dzieci ,wnuki...Jak by zabił taki pijany kogoś z ich bliskich ....a sami naraził innych!!Brak slow

REKLAMA