POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Bramka Zuzanny Kogutek daje zwycięstwo Medykowi Konin w CLJ

16-letnia Zuzanna Kogutek - zawodniczka Medyka Konin U-17 fot.: archiwum prywatne

Skutecznie wykonany rzut karny Zuzanny Kogutek w doliczonym czasie gry dał trzy punkty liderkom Centralnej Ligi Juniorek w meczu przeciwko Pogoni Tczew.

Mecz 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorek U-17 z zespołem z Tczewa z powodu złego stanu boiska został rozegrany w niedzielę 14 marca w Malborku. W składzie liderek tabeli, Medyka Konin, po raz kolejny od początku spotkania pojawiła się Zuzanna Kogutek, która zagrała na prawej obronie. Jak informuje zawodniczka, trenerka Anna Gawrońska przed każdym meczem omawia m.in. stałe fragmenty gry i już kilka dni przed spotkaniem zdecydowała, że w razie ewentualnego rzutu karnego wykona go właśnie Kogutek. Jak się okazało, przy stanie 1:1 w doliczonym czasie gry po faulu na napastniczce Medyka sędzia wskazał na wapno. Pewnie wykonana jedenastka zaważyła na zwycięstwie juniorek z Konina.

16-letnia Zuzanna Kogutek z piłką nożna ma do czynienia od 7. roku życia, czyli ponad połowę swojego życia. Po dwóch latach wstępnych treningów w Środzie Śląskiej przez 3 lata grała i trenowała we wrocławskim AZS-ie. Trzy lata gimnazjum spędziła w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Legnicy, skąd wypożyczona była do zespołu juniorek młodszych Ślęzy Wrocław. Od dwóch lat przygodę z futbolem w Medyku Konin U-17 łączy z edukacją w tamtejszym liceum sportowym.

Medyk Konik to czterokrotny Mistrz Polski, dziesięciokrotny zdobywca Pucharu Polski i wielokrotny medalista kobiecych rozgrywek piłki nożnej.


Fot. KKPK Medyk POLOmarket Konin

ph - echosredzkie.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA