Mechanik na plus, porażka Odry, Wilki odrabiają straty, zwycięstwo Damianowa [Podsumowanie 13-14.03]

KS Damianowo - Iskra II Kochlice 4:3 fot.: ph - echosredzkie.pl

Sporo działo się na ligowych boiskach. Mechanik Brzezina wygrał pewnie 3:0, a Wilki Różana wykorzystały potknięcie lidera i zmniejszyły stratę do lidera.

Podobnie jak przed tygodniem w miniony weekend rywalizowano m.in. w IV lidze, okręgówce i okręgu legnickim.

Mechanik ogrywa czerwoną latarnię

W sobotę Mechanik Brzezina podejmował przy Parkowej Pogoń Pieszyce, ostatni zespół tabeli, który do tej pory zgromadził tylko jeden punkt. Oczekiwania były zatem proste, lekkie zwycięstwo i pewne trzy punkty.

Wynik spotkania tuż przed przerwą otworzył Felipe da Silva, zamieniając rzut karny na bramkę. W drugiej części spotkania swoje gole dołożyli Marcin Rzepka i Helder Rodrigues. Mechanik wykorzystując potknięcia Polonii Trzebnica i Orła Ząbkowice Śląskie przesunął się na 7. pozycję w tabeli. Za tydzień podopieczni trenera Mandziejewicza ponownie na własnym boisku podejmą wyżej notowany AKS Strzegom.

Porażka Odry, Polonia pauzowała

Po derbowej porażce Odra Malczyce podejmowała na własnym boisku Orła Marszowice. Tym razem rywale zdołali odegrać się za porażkę z 2. kolejki, wygrywając w Malczycach 2:1. Bramkę dla miejscowych w 69. minucie zdobył Krzysztof Naskręt. Za tydzień czeka ważny mecz z niżej notowanym Parasolem Wrocław.

Polonia pauzę w rozgrywkach wykorzystała na wewnętrzny sparing. W nadchodzący weekend podopieczni Grzegorza Sajewicza będą mieli okazję pomścić sąsiadów z Malczyc. W sobotę o 15 zagrają na wyjeździe z Orłem Marszowice.

Wilki Różana gonią lidera

W legnickiej A klasie ważne spotkanie rozegrały Wilki Różana. W sobotę bezpośredni sąsiad i lider tabeli, Błękitni Koskowice przegrali swoje spotkanie w Piotrowicach. Dzień później Wilki podejmowały na włąsnym boisku LZS Lipa.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. Sędzia tego spotkania już w 4. minucie wskazał na wapno, a jedenastkę na gola zamienił Mateusz Frącz. Po nieco ponad 20 minutach sytuacja się powtórzyła i Wilki znów wykonywały rzut karny. Ponownie do piłki podszedł Frącz i było już 2:0 dla miejscowych. Jeszcze przed przerwą goście zdobyli bramkę kontaktową. Nie cieszyli się jednak zbyt długo, gdyż kilka minut później rajd lewą stroną boiska zakończył trafieniem Damian Dulęba. Więcej bramek w Różanej już nie padło, a zwycięstwo nad LZS-em sprawia, że Wilki tracą do lidera jedynie trzy punkty, a bezpośredni mecz z Błękitnymi zostanie rozegrany już w najbliższą niedzielę.

Dzisiejsza wygrana nie powala stylem i tu gratulacje dla zespołu z Lipy, ponieważ dzielnie walczyli. Perspektywa meczu z liderem będzie nakręcać nas optymistycznie! Mamy swoją szansę, liczymy się z klasą rywala, ale do Koskowic jedziemy po trzy punkty – mówił tuż po niedzielnym meczu Daniel Ulanicki, trener Wilków Różana oceniając szansę zespołu w nadchodzącym starciu z liderem.

W pozostałych spotkaniach wysokie porażki zanotowały Tęcza Kwietno i Zjednoczeni Gościsław.

Damianowo odmienia losy spotkania, Konary lepsze w derbach gminy Udanin

Przed niedzielną serią spotkań w legnickiej klasie B bardzo płasko było w górnej części tabeli. KS Damianowo podejmował Iskrę II Kochlice, a przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły miały po 30 punktów. Mecz rozgrywany w towarzystwie silnego wiatru w klimatycznym parku w Damianowie to istny roller coaster, a jego bohaterem uznać można bezsprzecznie Eryka Klęczara, którego hattrick dał zwycięstwo gospodarzom. Tuż przed przerwą swoje trafienie zanotował Bartłomiej Hamanowicz.

W o tej samej porze w Ujeździe Górnym rozegrano derby gminy Udanin. Tamtejsza Gama mierzyła się z Orłem Konary. Strzelanie uderzeniem z dystansu rozpoczął Rafał Wolski, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Później gole strzelali już tylko goście. Dwa trafienia zanotował Daniel Bojczuk, a jedną zapisano na konto Jakuba Dobiesa. Wynik końcowy 1:3 na korzyść zespołu z Konar.