POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

W pobliżu Karczyc doszło do wypadku. Jedną osobę do szpitala przetransportował śmigłowiec LPR

Wypadek na skrzyżowaniu w pobliżu Karczyc fot.: OSP Smolec

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Do wypadku doszło 16 marca około godz. 15 na skrzyżowaniu dróg w pobliżu Karczyc w gminie Kostomłoty.

W wyniku zderzenia oba samochody osobowe w chwili przyjazdu służb ratunkowych były poza jezdnią. Siła uderzenia była tak duża, że wypadły z drogi i znalazły się w rowie.

Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował do szpitala jedną osobę poszkodowaną. W akcji wzięły udział jednostki straży pożarnej ze Smolca, Małkowic, Kątów Wrocławskich, Środy Śląskiej oraz policja.

Aktualizacja

Policjanci na miejscu ustalili, że kierująca pojazdem marki Opel 56-letnia mieszkanka Wrocławia, jadąc do Karczyc na skrzyżowaniu dróg nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej 54-letniej kierującej pojazdem marki Subaru, również mieszkance Wrocławia. - Doszło do zderzenia. Kierująca oplem została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala do Wrocławia. Kierująca subaru była trzeźwa i nie odniosła obrażeń. Do badań pobrano krew od kierującej oplem. Obecnie wyjaśnianie są okoliczności tego zderzenia - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

echo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W pobliżu Karczyc doszło do wypadku. Jedną osobę do szpitala przetransportował śmigłowiec LPR

  2021-03-16 21:22:13

  gość: ~Badboy

  Ciągle tam wypadki a widoczność jednego kilometra w każdą stronę.

 • 2021-03-16 21:51:11

  gość: ~A czy aby znak

  ostatnio dodany post

  tam był od ostatniego wypadku? Na drodze Karczyce -Chmielów najwyższa pora drogowcy zainstalować "pralkę" pasy na jezdni. Wniosek ? Prosta droga ,asfalt równy znaki w dup...e i rura i gaz.

REKLAMA