POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

MLKS Polonia Środa Śląska planuje wydanie książki o historii klubu

Wernisaż Polonii Środa Śląska w Muzeum Regionalnym fot.: echo

Z okazji 75-lecia istnienia MLKS Polonia Środa Śląska zarząd postanowił wydać książkę historyczno-biograficzną o klubie. O pomoc proszą swoich kibiców.

W publikacji mają się pojawić informacje o wszystkich wydarzeniach związanych z klubem, jakie się odbyły w przeciągu wszystkich lat jego działalności. - Chcielibyśmy, aby w książce znalazło się jak najwięcej materiałów związanych z różnymi sekcjami sportowymi, które na przestrzeni lat zrzeszały mieszańców Środy Śląskiej wokół sportu. Każde zdjęcie, wycinek z gazety, czy historia (wspomnienia, anegdoty) opowiadana przez naszych bliskich jest na wagę złota. Od opowieści „kiedy tato zabrał mnie na pierwszy mecz Polonii”, po wspomnienia byłych zawodników. Najmniejszy detal ma znaczenie. Wszystkie materiały zostaną pieczołowicie skopiowane i oddane właścicielom - informują przedstawiciele klubu.

W zebraniu wszystkich informacji i materiałów, klub zwraca się z prośbą o pooc do swoich kibiców i fanów. - Pomóż nam zebrać i opisać 75 lat historii naszego klubu sportowego, które będzie podsumowaniem nie tylko historii Polonii, ale również naszego miasta i jego mieszkańców - dodają.

Partnerami inicjatywy są: Gmina Środa Śląska z burmistrzem Adamem Rucińskim, Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej z dyrektorem Grzegorzem Borowskim oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Średzkiej. - Grzegorz Borowski napisze i zredaguje całość zebranych materiałów. Pragniemy uczcić tę wyjątkową rocznicę, wydając książkę do której z pewnością warto będzie zajrzeć. W końcu to historia nas wszystkich - podsumowuje MLKS Polonia Środa Śląska.

Osoby zainteresowane współpracą mogą zgłosić się ze swoimi materiałami do przedstawicieli średzkiego klubu:

  • Mariusz Kargol tel. +48 507 030 479
  • Dariusz Hamkało tel. +48 502 210 647
  • Robert Kozak tel. +48 501 469 652
  • Piotr Ziólkowski tel. +48 504 473 630
  • oraz na mlkspoloniasrodaslaska@gmail.com

echo/MLKS Polonia Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA