POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Jechał środkiem jezdni, a następnie zaczął cofać. Pijany kierowca doprowadził do kolizji

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów na jednej z ulic miasta.

- Policjanci ustalili, że kierujący Alfa Romeo jechał środkiem jezdni. W pewnym momencie zatrzymał się, a następnie zaczął cofać, nie zważając na to, że za nim jedzie drugi samochód. W wyniku tego doszło do otarcia pojazdów - wyjaśnia rzeczniczka średzkiej policji asp. szt. Marta Stefanowska.

Kierowca Alfa Romeo oświadczył mundurowym, że jechał do sklepu. Wcześniej jednak wypił piwo. - Twierdził jednocześnie, że to kierująca volkswagenem najechała na niego. W trakcie czynności policjanci wyczuli od mężczyzny wyraźną woń alkoholu. Miał bełkotliwą mowę, nie potrafił logicznie się wypowiadać, a przy tym wyraźnie chwiał się na nogach nie mogąc utrzymać równowagi - dodaje policjantka.

W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Jego pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. - Chociaż alkomat wskazywał wartość blisko dwóch promili alkoholu w organizmie, kierujący nie był w stanie prawidłowo poddać się badaniu urządzeniem zgodnie wymaganymi parametrami. Dlatego też w szpitalu została od niego pobrana krew do badań. Kierującym okazał się 43-letni mężczyzna. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Ponadto w związku z odmową przyjęcia mandatów za spowodowanie kolizji oraz za nie stosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa przeciwko niemu zostanie sporządzony wniosek do sądu o ukaranie - podsumowuje Marta Stefanowska.

Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

echo/KPP Środa Śląska

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jechał środkiem jezdni, a następnie zaczął cofać. Pijany kierowca doprowadził do kolizji

  2021-03-18 12:12:09

  gość: ~Sredzki

  Pijani,bez prawa jazdy i gówniarze wariaci-jezdzacy jak idioci-to chleb powszedni.Tylko żeby policja chciała coś z tym zrobić.

 • 2021-03-18 19:35:22

  gość: ~jak żyyyyć

  Takich gnojków jest coraz więcej. A wiedzę jak się zachowywać w przypadku gdy się coś stanie, czerpią z TV z netu itd. Zrobiłeś wypadek. Uciekaj, wróć jak wytrzeźwiejesz. Nikt ci nic nie udowodni. No masakra. Do tego bandy Ukrów jeżdżących bez uprawnień i na bani na okrągło, bo u nich taka taktyka panuje - nie piłeś ? Wypij i jedź. No ja Cierpię Dole, w jakich czasach i w jakim chorym kraju przyszło żyć .

 • 2021-03-18 19:57:30

  gość: ~Trh

  @~jak żyyyyć
  Taki UK-nców w ogóle do pl nie powinni wpuszczać,złodzieje alkoholicy i panie które czekają na Polaka by zdobyć obywatelstwo często rozbijając małżeństwa

 • 2021-03-19 18:40:21

  gość: ~Szoo szoon

  ostatnio dodany post

  Nie wypuszczać tałatajstwa

REKLAMA