POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Uwaga kierowcy! Policjanci prowadzą dziś na drogach powiatu średzkiego wzmożone kontrole

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

20 marca na terenie powiatu średzkiego oraz województwa dolnośląskiego, przez cały dzień, policjanci będą przeprowadzać działania pod nazwą "Prędkość".

Polegają one na dyscyplinowaniu kierowców, którzy za nic mają ograniczenia prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym. - Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego średzkiej komendy kontrolować będą prędkość na drogach naszego powiatu z wykorzystaniem radarowych mierników prędkości oraz alkotestów. Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetów zadań Policji. Statystyki bowiem wskazują, iż nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych - informuje asp. szt. Marta Stefanowska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Funkcjonariusze będą weryfikować stan trzeźwości kierowców, sprawdzając także wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. - Kierowcy, którzy zostaną zatrzymani za przekroczenie prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Należy przypomnieć, że osoby, które przekroczą dozwoloną prędkość o 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym, poza np. mandatem karnym, stracą również prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Jedźmy ostrożnie i zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze - dodaje policjantka.

echo/KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA