POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Policjanci zatrzymali pijanych rowerzystów. Jeden z nich miał 1,5 promila alkoholu w organizmie

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Miękińscy dzielnicowi zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który jechał rowerem mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Mundurowi zakazali mu też dalszej jazdy. Te same konsekwencje poniósł inny rowerzysta, który z blisko jednym promilem w organizmie jechał drogą publiczną. - Kolejnych miłośników jednośladów pod wpływem alkoholu zatrzymali policjanci ze średzkiej drogówki. 56-latek jechał rowerem mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Kolejny rowerzysta z blisko pół promila jechał w środku nocy drogą publiczną nie zważając na swoje i innych bezpieczeństwo. Na obu mężczyzn policjanci nałożyli grzywny w postaci mandatów karnych - informuje asp. szt. Marta Stefanowska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Z zupełnie innymi konsekwencjami musi liczyć się kierujący motorowerem marki Junak. 58-letni mieszkaniec powiatu średzkiego z blisko promilem alkoholu w organizmie. - Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - dodaje rzeczniczka.

echo/KPP Środa Śląska

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Policjanci zatrzymali pijanych rowerzystów. Jeden z nich miał 1,5 promila alkoholu w organizmie

  2021-03-20 13:57:59

  gość: ~Obywatel

  Coś się uwzieli ci dzielnicowi na tych rowerzystów, wczoraj w nocy też się czaiili, nie sypiają?

 • 2021-03-20 14:07:54

  gość: ~Jan

  Czy oni naprawdę nie mają innego zajęcia

 • 2021-03-21 11:35:36

  gość: ~Fffgg

  Tak najatwiej mozna zbierac punkty i propaganda gotowa

 • 2021-03-23 18:44:09

  gość: ~roster

  ostatnio dodany post

  Droga Szczepanów-Środa Sl. zapraszam panow policjantow tam zamiast po sciezce rowerowej pseudo kolarze (i nie tylko) jezdzą normalną drogą

REKLAMA