POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Projekt budowlany gotowy, teraz czas na pozwolenie na budowę

Gmina Środa Śląska otrzymała projekt i wizualizacje nowej szkoły na Winnej Górze fot.: Miasto i Gmina Środa Śląska / FB

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

16 marca biuro projektowe Archimedia w Poznania przekazało Gminie Środa Śląska kompletny projekt budowlany nowej Szkoły Podstawowej na Winnej Górze w Środzie Śląskiej.

Gmina otrzymała projekt wraz z wizualizacją architektoniczną obiektu. Do połowy maja biuro projektowe Archimedia ma uzyskać pozwolenie na budowę nowej szkoły podstawowej oraz przedłożyć projekty wykonawcze i kosztorysy inwestorskie dla wszystkich branż. - Zakończenie projektu budowlanego pozwala na przejście do kolejnego etapu kontraktu jaki zawarliśmy z Gminą Środa Śląska W chwili obecnej nasi inżynierowie przystępują do uszczegóławiania rozwiązań projektowych, co znajdzie odzwierciedlenie w projektach wykonawczych - informuje szef biura Archimedia, Krzysztof Janus.

Umowa na prace projektowe między Gminą a firma Archimedia zawarta 26 sierpnia ub.r. jest podzielona na trzy części. Zakończenie ostatniej części planowane jest na 15 maja br. kiedy Gmina otrzyma wszystkie elementy zakontraktowanej dokumentacji projektowej, na podstawie której możliwa będzie realizacja prac budowlanych, których wartość szacowana jest na 23 mln zł. - Projekt budowlany i wniosek o pozwolenie na budowę jest ważnym kamieniem milowym, zbliżającym nas do ogłoszenia przetargu na budowę nowej szkoły podstawowej - podkreśla burmistrz Adam Ruciński.
 
Odbioru projektu budowlanego dokonali komisyjnie członkowie gminnego zespołu ds. budowy szkoły podstawowej na Winnej Górze. W skład zespołu wchodzą m.in. dyrektorzy ZOPO i SP nr 3, burmistrz, przedstawiciele Rady Rodziców i urzędnicy średzkiego magistratu. Wartość prac projektowych zakontraktowanych w biurze projektowym Archimedia z Poznania sięga 480 tys. zł i jest zabezpieczona uchwała budżetową średzkiej Rady Miejskiej na 2021 rok.

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Projekt budowlany gotowy, teraz czas na pozwolenie na budowę

  2021-03-20 18:45:34

  gość: ~ehh

  nie dla nowej szkoły

 • 2021-03-21 19:11:59

  gość: ~IwanGelikWithStarosta

  Wydamy pozwolenie zaraz po zakończeniu inwestycji na tzw Górnym Manhattanie, czyli Wiejskiej, mieszkania socjalne.
  W piątek w fundamentach można było hodować złote rybki.

 • 2021-03-26 12:25:52

  gość: ~Cv

  ostatnio dodany post

  Ta wizualizacja różni się od poprzedniej. Gdzie wyjaśnienia?

REKLAMA