POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Gmina Miękinia: Plany rozbudowy oświetlenia

Zdjęcie poglądowe. Nowe oświetlenie w Żórawińcu fot.: Jan Marian Grzegorczyn/FB

18 marca zawarto umowę z firmą ELWIBOR z Lubania na opracowanie dokumentacji technicznej związanej z budową oświetlenia na terenie gminy.

Rozbudowa dotyczy miejscowości: Gałów, Łowęcice, Wróblowice, Błonie, Źródła, Miękinia, Mrozów, Kokorzyce, Brzezinka Średzka, Wilkszyn i Miłoszyn.
Dokumentacja powinna być gotowa do końca października br. Tym samym rośnie szansa na ujęcie powyższych miejscowości w przyszłorocznym budżecie gminy.

Warto dodać, że tylko w roku 2021 r. zostanie wykonane oświetlenie drogowe w następujących lokalizacjach: Wróblowice (ul. Sosnowa i Osiedlowa), Głoska (ul. Kwiatowa i Królewiecka), Kokorzyce (ul. Akacjowa, Kasztanowa, Ogrodowa i Zamkowa), Źródła (ul. Wiśniowa, Widokowa i Leśna), Księginice (ul. Akacjowa, Bzowa, Wrzosowa, Różana, Odrzańska, Czereśniowa i Piaskowa), Lutynia (ul. Słoneczna – część i ul. Wieżowa), Lubiatów, Pisarzowice (ul. Wrocławska) i Wilkszyn (ul. Główna).

echo/Gmina Miękinia

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gmina Miękinia: Plany rozbudowy oświetlenia

  2021-03-24 17:22:45

  gość: ~Mieszkaniec

  Panie Kochany Wójcie,
  Zgaś te lampy przed Kadłubem w stroną Święteg i do Żródeł,
  Świecisz Pan Sarnom i Dzikom w oczy, bo pole oświetlasz, ja wiem że to nie Pana pieniądze to Panu nie zależy na oszczędzaniu, ale chociaż zgaś te lampy po 22,00 PO CO OŚwietlać POLE ???

  Kochany Panie Wójcie Marianie, zgaś te lampy i zacznij oszczędzać. BARDZO CIĘ O TO PROSIMY.

 • 2021-03-25 14:23:06

  gość: ~Pytanko

  ostatnio dodany post

  W nagłówku jest wymieniona Brzezinka Średzka, w dalszej części rozpisane ulice z innych miejscowości. Czy wiadomo o jakie konkretnie ulice w Brzezince chodzi ?

REKLAMA