POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

HMT wspiera OSP Pichorowice

OSP Pichorowice z wizytą w zakładzie HMT w Komornikach fot.: mpr

W połowie lutego na prośbę Pracowników, firma HMT Heldener Metalltechnik Polska przekazała dofinansowanie na zakup butów ochronnych dla strażaków OSP Pichorowice.

- Dla nas ważne jest, aby być częścią społeczności w której funkcjonujemy, oraz wspierać potrzeby mieszkańców. Dlatego gdy wpłynęła do nas prośba od Pracowników o dofinansowanie OSP Pichorowice, nie zastanawiałem się długo. Teraz wypada mi mieć nadzieję,  iż sprzęt ten nie będzie potrzebny do akcji – bo oznaczać to będzie spokojną służbęmówi Radosław Dąbrowski, Członek Zarządu firmy.

W podziękowaniu za ten gest dobrej woli, strażacy z OSP Pichorowice odwiedzili zakład HMT Polska. Podczas wizyty mogli pochwalić się wyposażeniem wozu bojowego oraz zwiedzić zakład produkcyjny.

Strażacy z OSP Pichorowice pełnią służbę min. na autostradzie A4, drodze Krajowej 5 a także drodze Wojewódzkiej 345.

Firma HMT Heldener Metalltechnik Polska istnieje na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Komornikach od roku 2006. Zajmuje się produkcją metalowych części do przemysłu samochodowego i specjalizuje się w technice łączenia części metodą , zgrzewania, spawania, toxowania etc. Zatrudnia już ponad 260 osób. W roku 2021 rozpoczyna rozbudowę magazynu o kolejne 3100 m2 Ze względu na wzrost zamówień oraz zdobycie nowych klientów. W roku 2021 firma zamierza zwiększyć sprzedaż o około 5-7 % .

- Za dofinansowanie które otrzymaliśmy od firmy zakupiliśmy kilka par obuwia ochronnego, które będzie nam służyć podczas akcji ratunkowych. Jeszcze raz dziękujemy dyrektorowi firmy HMT Radosławowi Dąbrowskiemu za okazane wsparcie finansowe - informują strażacy z Pichorowic.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA