POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Jest już zarys koncepcji tras Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej na terenie powiatu średzkiego

Zarys koncepcji tras rowerowych na Dolnym Śląsku fot.: DAR / FB

Stowarzyszenie Rzeczpospolita Samorządowa, skupiająca kilkadziesiąt dolnośląskich samorządów wspiera działania społeczne, gospodarcze i kulturowe.

Dolnośląska Autostrada Rowerowa na stworzyć siatkę tras dla fanów jednośladów. Samorządy, który dołączyły do wspólnego przedsięwzięcia podpisały list intencyjny 15 września. - Dzięki porozumieniu między województwem, samorządami i instytucjami państwowymi zrealizujemy inwestycję, która ustanowi nowe standardy budowy tras rowerowych. Wytyczne określone przez Instytut Rozwoju Terytorialnego pozwolą wybudować ścieżki bezpieczne, dobrze oznakowane i solidnie wykonane. Dzięki rozmowom i zawartemu porozumieniu elementy tras budowane przez poszczególne samorządy będą łączyć się w całość – wyjaśniał na spotkaniu we wrześniu marszałek Cezary Przybylski.

Dolnośląska Autostrada Rowerowa, która ma mieć ponad pół tysiąca kilometrów długości, stanie się niezwykłą atrakcją turystyczną i sportową. Powstanie także na terenie powiatu średzkiego w gminie Malczyce i Miękinia, które są członkami stowarzyszenia od 2020 roku. W gminie Malczyce powstanie prawie 6 kilometrów trasy rowerowej, a w gminie Miękinia ponad 28 kilometrów. W naszym powiecie trasy mają głównie charakter łącznika między miejscowościami będących siedzibami gmin oraz terenami o istotnym potencjale zatrudnieniowym.

Łącznie na terenie całego województwa Dolnośląska Autostrada Rowerowa będzie miała blisko 370 kilometrów.


Kliknij, żeby powiększyć

echo

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jest już zarys koncepcji tras Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej na terenie powiatu średzkiego

  2021-03-25 11:55:05

  gość: ~Hahahaha

  Środa ładnie ominięta. Bo po co u nas ścieżki.

 • 2021-03-25 12:15:52

  gość: ~Fanka

  @~Hahahaha Oleśnica też ominięta, też pewnie hejt tam jest

 • 2021-03-25 13:42:24

  gość: ~Średzkanin

  Środa Śląska została ominięta ponieważ burmistrz nie chciał współpracy z Stowarzyszeniem Rzeczpospolita Samorządowa. Przykre jest to, że nawet nie wynegocjowano ścieżki rowerowej po wałach przy rzece Odra. :(

 • 2021-03-26 03:03:48

  gość: ~Z osiedla

  ostatnio dodany post

  @~Średzkanin Stowarzyszenie Rzeczpospolita Samorzadna sie sypie i trwa polowanie na ludzi jej szefa. To jedno wielkie pole walki i przykro patrzeć jak samorzdowcy robią z niego poligon bitewny

 • 2021-03-25 16:37:24

  gość: ~vice

  Trasa....chyba obwodnica Środy i Powiatu Sredzkiego

 • 2021-03-25 20:09:18

  gość: ~Mieszkaniec

  @~vice
  Zróbmy zrzutkę na rower dla Burmistrza i Radnych to może wybudują chociaż jedną ścieżkę do Strefy

REKLAMA