POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Kostomłoty: Pomagamy dzieciom w Afryce

Pomoc dla Afryki fot.: mpr

W szkole podstawowej w Kostomłotach została zorganizowana  akcja charytatywna - pomagamy Dzieciom w Afryce: Kosmetyki dla Afryki i Mleko ratuje życie.

Na początku marca, w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach z inicjatywy Przedszkolnego i Szkolnego Klubu Wolontariusza, została zorganizowana akcja charytatywna.

Celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie uczniów na problemy i potrzeby afrykańskich dzieci, a także kształtowanie postawy niesienia pomocy potrzebującym. Zbieraliśmy kosmetyki dla Domu dziecka w Ayos, który wkrótce otworzą polskie misjonarki, a który przeznaczony będzie wyłącznie dla dziewcząt, by mogły skończyć szkołę i zdobyć zawód. Według prawa kameruńskiego dzieci w wieku 14 lat muszą opuścić sierociniec, jeśli jest on koedukacyjny. Zmuszone do życia na ulicy osierocone dziewczęta prostytuują się, by przeżyć. W kraju trawionym przez wojnę nie ma perspektywy na żadną pracę dla kobiety, która nie ma wyuczonego zawodu. Dlatego w sierocińcu Ayos, dziewczynki będą mogły pozostać dłużej, by móc kontynuować naukę. Poza dachem nad głową czy przysłowiową miską ryżu potrzebują – jak wszystkie nastolatki właśnie  środków higienicznych. 
 
Również zbieraliśmy środki pieniężne, na zakup mleka ratującego życie dziecka przed śmiercią głodową. Uzbierana kwota to aż 930 zł -  została wpłacona na konto fundacji Tonga Heritage Band, na ręce Doroty Pichowicz - wolontariuszki pochodzącej  z naszego powiatu, a która obecnie mieszka w najbiedniejszym kraju na świecie - Malawi. Dorota od kilku lat działa aktywnie na rzecz ludzi
z plemienia Tonga w miejscu Nkhata Bay.
 
- Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję: Rodzicom, Uczniom, Przedszkolakom, Nauczycielom oraz ludziom dobrej woli, za podarowane rzeczy i środki pieniężne. Nie sądziliśmy, że w tak krótkim czasie uda nam się aż tyle uzbierać. Akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy również p. Agnieszce Śladowskiej- która wspiera nas zawsze w możliwy sposób. Pamiętajmy bowiem, że: „Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.” - dziękuje opiekun szkolnego wolontariatu Lilla Staworowska

echo/mpr

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA