POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Jechał samochodem z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie. Zatrzymał go inny kierowca

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

33-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Fiat, jechał całą szerokością drogi tzw. zygzakiem nie zważając na innych uczestników ruchu.

Policję o prawdopodobnie pijanym kierowcy zawiadomił inny uczestnik ruchu. - Zgłaszający zawrócił za nim, a gdy ten wjechał w polną drogę zablokował mu wyjazd, a następnie powiadomił policję. Na miejscu funkcjonariusze od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Chwiał się przy tym na nogach i miał problemy z wypowiadaniem się. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie - informuje asp. szt. Marta Stefanowska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a także, w związku ze złym stanem technicznym pojazdu, również dowód rejestracyjny. Nałożyli na niego też grzywnę w postaci mandatu karnego. - W związku z przestępstwem kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 33-latek musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Czyn ten zagrożony jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności - wyjaśnia rzeczniczka.

echo/KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA