POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Cudze chwalimy, pochwalmy i nasze – cz. 1 Pasieka Ziębów

Pasieka Ziębów fot.: mat. pras.

Powiat Średzki to miejsce o niepowtarzalnym charakterze i doskonałych perspektywach.

Aby mieszkańcy powiatu wiedzieli jak wyjątkowi przedsiębiorcy zamieszkują nasz teren rozpoczynamy dzisiaj cykl artykułów. Przybliżymy w nim osoby i firmy, które łączy jedno – nietypowa działalność, którą wykonują z prawdziwą pasją i oddaniem.

Ideę akcji wyjaśnia wicestarosta Sebastian Burdzy. – Uważam, że mamy w powiecie niesamowite perełki, firmy które mają wieloletnie, często rodzinne tradycje. Które prowadzą biznes z pasji i używają najwyższej jakości składników. Dla których klient jest na pierwszym miejscu. Takie marki lokalne promują nasz powiat i wpływają pozytywnie na nasz wizerunek, przez co zasługują na dużo większy rozgłos i reklamę niż mają zazwyczaj – mówi. Na początek wybraliśmy Pasiekę Ziębów, z którą starostwo współpracuje od paru lat.

Początki Pasieki Ziębów z Lipnicy sięgają końca XIX wieku. Wtedy pszczelarstwem zaczął zajmować się Marek Zięba. W 1950 roku opiekę nad pszczołami przejął jego syn Wacław, który z kilkunastoletnią przerwą zajmował się nimi do roku 1998. To on w 1996 roku założył Pasiekę Ziębów, zaczynając od jednej pszczelej rodziny. Aktualnie firmą zarządza kolejny męski potomek rodziny - i to nie sam! Pan Zenon Zięba pracuje w pasiece razem ze swoim synem Bartłomiejem.

Państwo Zięba posiadają ok. 500 uli, a ich produkty można kupić w kilkudziesięciu miejscach na terenie powiatu i poza nim, m.in. w sklepie “Kogucik”, sklepie rybnym przy ulicy Legnickiej w Środzie Śląskiej oraz w sklepach wiejskich w Krynicznie czy Szczepanowie. Możliwy jest również zakup na miejscu, w pasiece (Lipnica 6), a w związku z pandemią także dowóz pod wskazany adres (warunkiem jest zamówienie minimum dwóch słoików miodu).

W ofercie Pasieki Ziębów znajdują się 4 rodzaje miodów: wielokwiatowy z pełni lata, wielokwiatowy wiosenny, lipowy i wrzosowy. Firma sprzedaje także pierzgę w miodzie i kit pszczeli, tzw. propolis oraz na specjalne zamówienie przygotowuje zestawy upominkowe.

Od niedawna Pasieka Ziębów oferuje klientom skorzystanie z uloterapii. – Do tego celu przygotowaliśmy dwa domki: Tosię i Tolka, które zostały nazwane od pszczół-gospodarzy tego miejsca. W domkach oddycha się powietrzem pszczelim, zawierającym m.in. substancje zwalczające infekcje bakteryjne i wirusowe. Na przebywającego w środku klienta korzystnie działa także ciepło, mikrowibracje i dźwięki wytwarzane przez pszczoły – mówi Zenon Zięba.

Jeśli jesteś właścicielem niewielkiej firmy z powiatu średzkiego, tworzącej wyjątkowe produkty i chciałbyś pojawić się w naszym cyklu - zadzwoń: 71 396 89 51 lub napisz: rfp@powiat-sredzki.pl.

rfp - Powiat Średzki

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Cudze chwalimy, pochwalmy i nasze – cz. 1 Pasieka Ziębów

  2021-03-29 14:22:30

  gość: ~Marta

  Zamawiam miody od Państwa Ziembów już od dawna. Na prawdę warto. Poza tym Państwo Zie,ba to prywatnie bardzo mili i serdeczni ludzie :) Pozdrawiam.

 • 2021-03-29 20:32:36

  gość: ~Malczyce

  ostatnio dodany post

  Również polecam bardzo miła zawsze uśmiechnięta obsługa!

REKLAMA