POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

e-Naukobus w Udaninie

e-Naukobus w Udaninie fot.: A.A. Lev

Przez wiele lat uczniowie  Szkoły Podtswowej im. A. Mickiewicza w Udaninie uczestniczyli w wycieczkach do różnych Parków Nauki.

Dzięki temu mieli możliwość rozwijania swoich kompetencji i umiejętności poprzez  bliskie spotkanie z nauką i oczywiście poprzez zabawę. 

W tym roku pandemia sprawiła, że Park Nauki - Centrum Nauki Kopernik- „przyjechał do uczniów”. Udanińska szkoła uczestniczyła w Programie Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie, który finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki. Dzięki staraniom dyrektor pani Bożeny Basy i koordynatora projektu pani Agnieszki Andrzejewskiej szkoła była jedną z dwustu placówek, które zakwalifikowały się do udziału w tych, niezwykłe ciekawych spotkaniach.

W dniu 23.03.2021 odbył się cykl 6 zajęć, dla klas od IV  do VIII. Były to lekcje online  prowadzone na żywo przez pracowników Centrum Nauki Kopernik. Przy pomocy ciekawych i zaskakujących eksponatów z wystawy mobilnej Naukobus,  dzieci zapoznały się ze zjawiskiem ciśnienia atmosferycznego, zjawiskami związanymi z aerodynamiką oraz bezwładnością i momentem bezwładności.

Uczniowie poznali zasady  naukowe eksperymentując przed ekranem razem z edukatorami z Kopernika. Wykorzystali do tego przedmioty codziennego użytku. W ten sposób przekonali się, że naukę można praktykować w każdym miejscu i w każdym czasie.

Zajęcia bardzo się wszystkim spodobały. Doświadczenia, interesujący i zabawny oraz nietypowy (w porównaniu do codziennych zajęć) sposób przedstawiania informacji zaciekawiły i rozbudziły w umysłach młodych ludzi chęć dalszego poznawania i rozwiązywania  tajemniczych, naukowych zagadek.

A.A. Lev

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA