POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Rozpoczęły się szczepienia średzkich policjantów

Ruszyły szczepienia średzkich policjantów fot.: mpr

W sobotę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy rozpoczęły się szczepienia funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. 

Piętnastoosobowa grupa funkcjonariuszy przyjęła pierwszą dawkę szczepionki, dając tym samym przykład odpowiedzialności za zdrowie swoje, najbliższych, ale również wszystkich mieszkańców powiatu średzkiego. Należy podkreślić, że szczepienie jest niezwykle istotne dla poprawy bezpieczeństwa powszechnego. Wśród policjantów, którzy chcą w ten sposób zminimalizować ryzyko zachorowania i przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 był Komendant Powiatowy Policji podinsp. Dariusz Smoliński wraz ze swoim zastępcą kom. Piotrem Marcinowem.

W tej chwili najskuteczniejszym sposobem walki z wirusem jest właśnie przyjęcie szczepionki, dzięki której możemy uchronić siebie oraz swoje rodziny przed zarażeniem koronawirusem i poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, jakie są z tym związane.

Dzięki uzyskaniu odporności, mundurowi w pełni będą mogli realizować ustawowe zadania jakimi są ochrona życia i zdrowia obywateli, a także dbałość o ich bezpieczeństwo, a codzienna służba nie będzie obarczona tak dużym ryzykiem zdrowotnym. Policjanci będą również mogli uchronić przed poważnymi konsekwencjami, które związane są z przebiegiem COVID-19, swoje rodziny i bliskich.

Musimy wszak pamiętać, że w związku interwencjami, jakie podejmują policjanci, dbając każdego dnia o bezpieczeństwo obywateli, narażają oni życie i zdrowie osób ze swojego najbliższego otoczenia, które mogą nieświadomie zarazić.

Jak twierdzą specjaliści w zakresie zwalczania chorób zakaźnych, przyjęcie szczepionki jest obecnie najskuteczniejszym sposobem walki z wirusem. Potwierdzeniem tych słów jest sytuacja służb medycznych, które zaszczepione zostały jako pierwsze, co pozwoliło wśród medyków bardzo zniwelować ryzyko zachorowania na COVID-19 i niebezpiecznych dla życia i zdrowia konsekwencji z tym związanych.

Za przykładem Komendanta oraz jego Zastępcy szczepionkę przyjęli kolejni policjanci. To funkcjonariusze pełniący funkcje w rożnych pionach i na różnych stanowiskach, w szczególności z tzw. pierwszej linii. Niebawem kolejna grupa funkcjonariuszy otrzyma pierwszą dawkę

Pamiętajmy, że szczepienie policjantów jest niezwykle ważne przede wszystkim przez pryzmat bezpieczeństwa mieszkańców, o które dbają, podejmując każdej doby tysiące interwencji w najróżniejszych sprawach.

asp. szt. Marta Stefanowska

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rozpoczęły się szczepienia średzkich policjantów

  2021-03-30 13:33:29

  gość: ~Pacjent

  Vive starostę od likwidacji i odkupienia szpitala przydałoby się zaszczepić

 • 2021-03-30 17:40:41

  gość: ~Antek Policmajster

  a ja bym się chciał dowiedzieć co z listonoszami ? Przecież codziennie są na I linii frontu ! Oni też jak służby mundurowe powinni być szczepieni teraz, a nie - czekają aż wszyscy na L4 pójdą ?

 • 2021-03-31 11:30:50

  gość: ~Mieszkanka

  @~Antek Policmajster
  Listonosz to niech najpierw maseczke założy i dopiero niech się szczepi.Tam gdzie ja mieszkam jeździ Listonosz i w tyłku wszystko ma

 • 2021-04-01 22:59:48

  gość: ~że O

  @~Mieszkanka
  czyli gdzie ?

 • 2021-04-01 23:02:21

  gość: ~Listonosz

  ostatnio dodany post

  @~Mieszkanka
  a załóż se majtki na łeb i spróbuj pobiegać tak z pół godziny z paczkami i listami pod pachą… i jak wytrzymasz to się wypowiedz jeszcze raz, w temacie maseczek i listonosza tam gdzie mieszkasz. . .

 • 2021-03-31 13:28:35

  gość: ~hhhhh

  a dlaczego szczepia w legnicy a nie w szpitalu w srodzie slaskiej miescie powiatowym pieknym

 • 2021-03-31 18:22:33

  gość: ~Do Pana Burmistrza

  Czy zaszczepiono 11 strażników UMiG w Środzie Śl ?

 • 2021-04-01 08:24:41

  gość: ~Cffgh

  A pocotych darmozjadow

REKLAMA