POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny apeluje do mieszkańców

Sanepid w Środzie Śląskiej fot.: echo

Niestety sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, podobnie jak w całym kraju, ulega pogorszeniu.

Szanowni mieszkańcy powiatu średzkiego,
pragnę przypomnieć, że ciągle trwa stan epidemii. 27 marca został wprowadzony kolejny lockdown oraz nowe obostrzenia. Niestety sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, podobnie jak w całym kraju, ulega pogorszeniu. Dynamiczny wzrost zachorowań i coraz większa liczba osób hospitalizowanych powinna nas zmotywować do przestrzegania obostrzeń. Nie możemy zapominać o obowiązku noszenia maseczek w sklepach i innych punktach sprzedaży, w miejscach kultu religijnego, na targowiskach, w miejscach użyteczności publicznej oraz komunikacji miejskiej. Nadal obowiązuje nas jako społeczeństwo zachowywanie bezpiecznej odległości tj. minimum 1,5 m. Pamiętajmy o dezynfekcji i nawyku mycia rąk (mydło i woda), czyli zasadach DDM. Nie zapominajmy o wielu przypadkach chorych bezobjawowych, którzy mogą zarażać.
 
Niestety coraz częściej można dostrzec niestosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jako Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej apeluję do Państwa  o wzięcie odpowiedzialności za swoich bliskich, znajomych i sąsiadów. Wszyscy jesteśmy już zmęczeni tą przedłużającą się izolacją społeczną, jednak to od nas samych zależy jak długo będziemy musieli trwać w takim położeniu.
 
Szanowni Państwo, namawiam was również do licznego udziału w szczepieniach przeciw Covid-19, w celu uchronienia się przed zachorowaniem na SARS-CO-V-2. Wszelkie informacje na ten temat  znajdziecie na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia.
 
Anna Wojtasińska-Żygadło

Anna Wojtasińska-Żygadło, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny apeluje do mieszkańców

  2021-03-30 21:16:36

  gość: ~Sąsiad sanepidu

  A jaki przykład dają pracownicy sanepidu? Codziennie rano mijam panie z sanepidu które idą do pracy bez maseczki. Również o 15 spora część pracowników sanepidu wychodzi z pracy bez maseczki. W ciągu dnia również kręcą się wokół budynku (nie ma chwilowo ogrodzenia) bez masek...

 • 2021-03-30 23:48:12

  gość: ~Maria

  @~Sąsiad sanepidu
  Ciekawe czy Pani Inspektor Wojtasinska odpowie.

 • 2021-03-31 14:37:36

  gość: ~BobiF

  ostatnio dodany post

  @~Sąsiad sanepidu
  Jeśli nie ma obok ludzi to daj spokój. Popatrz na siebie. Tak samo byś zrobił.
  Co innego gdy wokoło są ludzie. Ale wtedy nasza młodzież i tak raczej się nie stosuje.

 • 2021-03-31 08:22:07

  gość: ~brak słów

  Bo średzkie społeczeństwo ,to specyficzny naród!! Do kłótni pierwsi,a do przestrzegania przepisów ostatni!!!!

REKLAMA