Hanna Burzańska zdobyła złoty medal w finale Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do

Miękińscy zawodnicy na zawodach w Pruszczu Gdańskim fot.: Gmina Miękinia

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od 19 do 21 marca w Pruszczu Gdańskim odbyło się Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do.

W zawodach wzięło udział 320 zawodników z 40 klubów w tym 22 osoby z Wrocławskiego Sportowego Klubu Taekwon-do.

Pomimo trwającej pandemii Covid-19, ograniczeń związanych z przygotowaniem się do turnieju pięcioro zawodników z sekcji TKD w Pisarzowicach stawiło się na matach w Pruszczu Gdańskim rywalizując z zawodnikami z całej Polski na najwyższym poziomie. Krzysztof Sztukowski, Krzysztof Puterko, Natalia Dybek, Agata Janus oraz Hanna Burzańska zaliczyli bardzo dobry występ inaugurujący sezon startowy w tym roku.

Najlepsza okazała się Hanna Burzańska, która zdobyła złoty medal w kategorii walk do 55 kg pokonując w półfinale swoja koleżankę klubową Natalię Dybek. Walka była tak emocjonująca i wyrównana, że potrzebne były aż dwie dogrywki, aby wyłonić zwyciężczynię. W finale Hania pokonała aktualną Mistrzynię Polski Juniorek Młodszych w tej kategorii wagowej.

Hania do złotego krążka dołożyła jeszcze brązowy medal w kategorii układów mistrzowskich stopni I dan.
Natalia Dybek zajęła 5 miejsce w kategorii do 55 kg
Krzysztof Puterko i Krzysztof Sztukowski zajęli kolejno 7 i 9 miejsce w kategorii walk do 68 kg
Agata Janus przegrała w repasażach walkę o brązowy medal.

W najbliższym miesiącu, jeżeli tylko zostaną poluzowane obostrzenia związane z panującą pandemią naszych zawodników czekają dwa turnieje kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski Juniorów oraz Seniorów.