POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Na drodze relacji Lenartowice-Prężyce jest już pierwsza warstwa nowej nawierzchni

Trwa przebudowa drogi relacji Lenartowice-Prężyce fot.: Gmina Miękinia

Trwa przebudowa publicznych dróg powiatowych nr 2052D i 2057D relacji Prężyce-Lenartowice-Księginice (etap II).  

Jak poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych wójt Jan Marian Grzegorczyn, dzisiaj rano tj. 2 kwietnia wylana została pierwsza warstwa nowej nawierzchni drogi relacji Lenartowice-Prężyce. Tuż po świętach wykonana zostanie warstwa ścieralna. Wtedy możliwe będzie przywrócenie ruchu drogowego na tym odcinku.

Zadanie jest dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ponad 4,5 mln zł.

To wspólna inwestycja gminy Miękinia i powiatu średzkiego o łącznej wartości 6 566 398,78 złotych, którą współfinansujemy z gminnych środków w kwocie 997 881,48 złotych. Tyle samo wnosi Powiat Średzki.

echo/Gmina Miękinia

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Na drodze relacji Lenartowice-Prężyce jest już pierwsza warstwa nowej nawierzchni

  2021-04-02 20:14:43

  gość: ~To fajnie

  To fajnie, że mieszkańcy będą mieli nową piękną drogę, trochę tylko szkoda, że droga powiatowa Środa- Malczyce przez Jastrzębce musi dalej czekać. Mam wrażenie że włodarze powiatu trochę zaniedbali drogi powiatowe na terenie gminy Środa Śląska . Tylko czemu na konflikcie z władzami gminy mają cierpieć zwykli mieszkańcy. Szkoda... Może jednak kiedyś się doczekamy!

 • 2021-04-02 22:22:29

  gość: ~Wojewoda

  @~To fajnie

  To fajnie, że powiat wykłada na drogi prawie 1mln zł i sporo wpada z dofinansowania. Ale za to nie ma kasy 110tyś na dołożenie się do studium projektu kolei metropolitalnej.

  Jakby tak patrzyć, to te nieco ponad 100tyś to koszty etatu extra pracownik zarządu powiatu. Widzę pole do oszczędności.

 • 2021-04-04 12:03:57

  gość: ~Po

  ostatnio dodany post

  @~To fajnie
  No a gdzie na zdjęciach Starostowie z rękami w kieszeniach, na tle maszyn i pracowników. W mondrym wyrazie twarzy ze zmarszczonym, zatroskanym czołem? Czekamy na następny artykuł !!! Pewnie zaraz po świętach.

REKLAMA