POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

W Środzie Śląskiej będzie dodatkowy punkt szczepień przeciw Covid-19?

Hala sportowa OSIR w Środzie Śląskiej fot.: Miasto i Gmina Środa Śląska / FB

Średzki ratusz poinformował o możliwości utworzenia w Środzie Śląskiej dodatkowego punktu szczepień w hali sportowej OSIR przy ul. 1-go Maja.

9 lutego burmistrz Środy Śląskiej w piśmie do Wojewody Dolnośląskiego wyraził wolę utworzenia samorządowego punktu szczepień przeciw Covid-19 w hali OSIR przy ul. 1 Maja. - Powodem jest m.in. fakt, że tylko jedna spośród pięciu placówek medycznych z terenu gminy, tj. tylko NZOZ Elmed, zgłosiła chęć udziału w Narodowym Programie Szczepień. Dodatkowo, kolejny punkt szczepień pozwoliłby na przyspieszenie tempa szczepień w II kwartale br. - czytamy w komunikacie ratusza zamieszczonym na profilu na portalu społecznościowym.

- Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski w piśmie z 24 marca zaakceptował propozycję Gminy Środa Śląska. W konsekwencji, Burmistrz Adam Ruciński podczas wizji lokalnej hali sportowej OSiR spotkał się z lekarzem wiodącym i innymi osobami, które mają być odpowiedzialne za prowadzenie dodatkowego, średzkiego punktu szczepień przeciw COVID-19 na podstawie kontraktu zespołu szczepiącego zawartego z NFZ. Do tego celu zaadaptowane miałyby być pomieszczenia znajdujące się przez wejściem na halę OSiR, w tym m.in. szatnia, pokój administracyjny, korytarz i część sali sportowej. Potencjał punktu szczepień w hali OSiR może wynosić do 250 osób dziennie - informuje urząd miejski.

Decyzja ws. utworzenia dodatkowego punktu szczepień ma zapaść do 7 kwietnia.

echo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • W Środzie Śląskiej będzie dodatkowy punkt szczepień przeciw Covid-19?

  2021-04-06 21:24:15

  gość: ~Gal

  No brawo jak już połowa miasta i druga połowa gminy oczywiście uprawnionych została zaszczepiona poza gminą bo ludzie jeżdżą do Legnicy Lubinia Wrocławia i nawet Malczyc Lutyni Kostomłot.Bo włodarze nie potrafią się wziąść za dupsko podmiotom które już dawno powinny czepisc jeden na ul 3 mają kolejny na Białoskurniczej a jeszcze kolejny ....

 • 2021-04-07 08:37:03

  gość: ~brak słów

  ostatnio dodany post

  @~Gal
  Zanim cokolwiek skomentujesz, zainwestuj w słownik ortograficzny!!!! A za dupsko to swojemu mężowi możesz się wziąć!!!! To wolny kraj .....jeszcze póki co!!!

REKLAMA