POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Kolejny sposób na wyłudzenie. Oszuści podszywają się pod firmy kurierskie

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Coraz częściej czytamy informacje o ludziach oszukanych przez internetowych złodziei. Przybywa przestępstw, które polegają na podszywaniu się pod firmę kurierską.

Zakupy w Internecie, zwłaszcza w czasie pandemii, stają się jeszcze bardziej popularne. Wykorzystując ten fakt, złodzieje znajdują coraz to nowsze metody, mające na celu uśpienie naszej czujności. Często przez niedopatrzenie i odpowiednie zgranie w czasie można paść ofiarą oszustwa.

Podszywający się pod firmy kurierskie rozsyłają wiadomości mailowe, w których piszą, że z powodu brakujących informacji paczka nie może zostać do nas dostarczona. – Wymagamy dodatkowych informacji, jeśli zdecydujesz się na ponowną dostawę, ponieważ podany adres nie istnieje lub nie może zostać znaleziony przez naszego kuriera. Twoja przesyłka jest obecnie przechowywana w naszym lokalnym depozycie. Jeśli jednak akcja nie zostanie podjęta w ciągu 48 godzin, zostanie ona zwrócona nadawcy – można przeczytać w mailu oszustów. Po tych słowach najczęściej podany jest link, pod którym adresat miałby zaktualizować adres dostawy.

Ten ma jednak na celu skierowanie nas na stronę, która ma doprowadzić do wyłudzenia danych. Próby tego typu oszustw zdarzają się codziennie. Wielu użytkowników sieci wciąż nie rozumie mechanizmów, jakie stosują cyberprzestępcy. Dlatego pamiętaj! Weryfikuj kto i co do Ciebie pisze. Nie klikaj w nieznajome linki do stron. Nie daj się oszukać.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA